Курцям на замітку: знайдено нові шкідливі наслідки паління

Курцям на замітку: знайдено нові шкідливі наслідки паління
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Американські вчені дійшли висновку що негативно впливати на організм людини куріння починає буквально з перших секунд. Від першої сигарети в організмі виникають безповоротні генетичні наслідки, які можуть привести до раку.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Newsyou.info.

Професор Стефан Хечт з Університету Міннесоти відзначає, що їх дослідження проведено за сприяння Національного інституту раку.

В ході дослідження вчених особливо зацікавив один з типів домішок, що містяться в тютюновому димі – фенантрен. Його зміст було виявлено в крові курця, де він створював токсичну сполуку, яка згубно впливає на ДНК, призводячи до появи ракових мутацій.

Нагадаємо, здорожчання цигарок в Україні триватиме надалі. Не виключено, що вже через кілька років їх вартість стане захмарною для багатьох категорій споживачів тютюнових виробів. Згідно законопроекту, оприлюдненого міністерством фінансів України, планується підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби до європейського рівня.

Нагадаємо також, Мінфін України має намір щорічно піднімати ставки акцизу на тютюн. Це робиться на виконання директив Євросоюзу, і таким чином подорожчання цигарок стане регулярним, поки не доведе їх ціну до європейського рівня. Міністерство фінансів України запропонувало з 2018 року щорічно збільшувати ставки акцизного податку на тютюнові вироби.

Крім того, співробітники Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України спільно з управлінням СБУ у Миколаївській області виявили та припинили схему переміщення тютюнових виробів у великих об’ємах в одному із портів Миколаївщини. Співробітники СБУ викрили та задокументували факт перевантаження із судна закордонного прямування великої партії підакцизних товарів іноземного виробництва.

Джерело: Народна Правда