Пенсія по-новому: хто, коли і як йтиме на заслужений відпочинок

Пенсія по-новому: хто, коли і як йтиме на заслужений відпочинок
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні тривають спроби впровадити пенсійну реформу. За пропозиціями Кабміну, порядок виходу на пенсію та обчислення стажу, від якого залежатиме розмір виплат, буде змінюватись.

Щоб отримати пенсію в 60 років, в 2018 році знадобиться мати як мінімум 25 років страхового стажу, повідомляє Народна правда. Щороку розмір необхідно стажу будуть збільшувати на 12 місяців, поки ця цифра не дійде до 35 років.

Як говориться в презентації Кабміну, це призведе до того, що в 2028 році “вчасно” зможуть вийти на пенсію тільки 55% від загального числа 60-річних українців. Якщо в 2018-му настав пенсійний вік, проте є більше 15, але менше 25 років стажу, на пенсію можна претендувати лише в 63 рік. Якщо в наступному році виповниться 60 років і збереться рівно 14 років страхового стажу, на пенсію можна вийти в 65 років. Українці, що не напрацювали і цього стажу, права на пенсію не мають. Замість цього їм призначена соціальна допомога.

Слід зауважити, що недавно глава Мінсоцполітики Андрій Рева заявив, що ті, хто вже накопичив 40 років стажу, зможуть вийти на пенсію в будь-який момент.

Нагадаємо, в рамках так званого «осучаснення» пенсій планується підвищення рівня виплат. В середньому вони зростуть на 300 гривень.

Також стало відомо, як швидко обрахувати новий розмір пенсій. Для цього урядовці оприлюднили спеціальну формулу.

Джерело: Народна Правда