Меркель в черговий раз зробила перерву в переговорах щодо вступу Туреччини в ЄС

Меркель в черговий раз зробила перерву в переговорах щодо вступу Туреччини в ЄС
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Канцлер Німеччини Ангела Меркель в черговий раз піддала критиці політику президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана і визнала, що переговори про вступ Туреччини в ЄС може бути призупинено.

«Анкара все далі і далі від Європи і її цінностей», – сказала глава німецького уряду в інтерв’ю, опублікованому сьогодні в газеті «Frankfurter Allgemeine Zeitung», передає «Народна Правда».

Loading...

За словами Меркель, майбутнє відносин з Туреччиною буде обговорюватися на рівні ЄС в жовтні. «Ми звертаємо увагу на два моменти: по-перше, не вести переговори про те, щоб продовжити митний союз, по-друге, треба відкласти або повністю зупинити переговори про вступ Туреччини до ЄС», – сказала вона.

Меркель назвала арешти німецьких громадян в Туреччині «серйозним і неприйнятним» кроком Анкари.

«Ми повинні ретельно розглянути свої дії. У нас є багато варіантів», – відзначає вона.

Відносини між Німеччиною і Туреччиною погіршилися під впливом цілої низки чинників, в тому числі арештів німецьких громадян турецькою владою.

За даними Міністерства закордонних справ Німеччини деякі затримані підозрюються в підтримці тероризму і участі в спробі державного перевороту в минулому році.

Країни, які не відповідають резерву ЄС для прийому заявників про надання притулку, можуть позбавитися вигоди в інших областях, попереджає в своєму інтерв’ю Меркель.

«Якщо немає солідарності з міграції, – не може її бути в інших областях, які можуть негативно позначитися на європейській єдності», – сказала канцлер Німеччини.

З іншого боку вона закликала всі країни ЄС прийняти якомога більше біженців. За словами Меркель, хоча європейська культура і є основоположною в розвитку ЄС, проте мусульмани та Іслам є частиною Німеччини та мають стати частиною Європи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...