Танення льодовиків: людству загрожують смертельні віруси

Танення льодовиків: людству загрожують смертельні віруси
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глобальне потепління створює все більше ризиків для людства. Серед іншого, мова йде про появу нових смертельних вірусів, які викличуть пандемії по всій планеті.

Про нову загрозу глобального потепління, пов’язану з можливістю спалахів небезпечних хвороб, повідомили спеціалісти ВООЗ. Причиною розвитку такого небезпечного сценарію назвали процес танення льодовиків Антарктиди й Арктики, повідомляє Народна Правда з посиланням на Експрес. Виявляється, у товщі мерзлоти міститься понад 300 небезпечних вірусів та мікроорганізмів. Звільнення їх з льоду матиме катастрофічнi наслідки, йдеться про пандемії невідомих хвороб. Але як ці віруси й мікроорганізми могли потрапити туди? Зрештою, якщо лід розтане, хіба вони зможуть “ожити”?

— Не так давно вчені зафіксували активізацію найдавнішої бактерії, яка перебувала в замерзлому стані впродовж тисячі років. Тож мікроорганізми справді можуть так би мовити оживати пiсля звільнення з товщі льоду, — пояснює кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру. А оскільки в льодовиковій товщі перебуває близько 300 мікроорганізмів, процеси глобального потепління, що супроводжуються таненням льодовиків, справді становлять надзвичайну загрозу. Адже йдеться про ті бактерії й віруси, котрі свого часу знищували давніх тварин, а потім замерзли. За прогнозами вчених, півтора десятка з них вкрай агресивнi.

— Що саме може статись?

— Та ми вже маємо наочну картину того, що може відбутись у майбутньому. Адже на фоні активізації діяльності Сонця на планеті почалися спалахи страшних хвороб. Йдеться, зокрема, про вірус Зіка, жовту лихоманку, гарячку Ебола, Західного Нілу… Якщо вивільняться віруси з мерзлоти, невідомо, якою буде їх зустріч із теперішніми, які за тривалий час мутували. Організм людини не може виробити тривалого захисту вiд них. Зрештою, науковці вже давно довели зв’язок між пандеміями грипу й періодами максимальної активності Сонця. Адже саме світило є одним з основних чинників, що провокують глобальне потепління. До слова, є ще одна загроза у таненнi льодовиків: з мерзлоти вивільнятиметься парниковий газ метан. Ці процеси вже відбуваються, метан поволі вивільняється з дна океанів, де перебуває в кристалізованому стані. Причиною цього стають придонні глибоководні течії, які виникають на фоні глобального потепління.

— Що ж робити?

— Науковці підрахували, що впродовж найближчих 15 — 20 років середня температура повітря на планеті буде підвищуватись. Тож ми маємо діяти. Аби пригальмувати процеси глобального потепління й застрахуватись від катастофiчних наслідків, необхідно різко знижувати кількість викидів парникових газів – це те, що людство здатне зробити. Для цього всі країни мають об’єднатися в спiльнiй стратегії.

Нагадаємо, минулого літа в Україні фіксувались нові температурні рекорди. Зокрема, мова йде про спеку, як в липні спостерігалась в Києві.

Разом з тим, в червні стало відомо про рішення Трампа щодо виходу США з Паризької кліматичної угоди. Це викликало шквал обурення в світі та серед рядових американців.

Джерело: Народна Правда