Глобальне потепління створює все більше ризиків для людства. Серед іншого, мова йде про появу нових смертельних вірусів, які викличуть пандемії по всій планеті.
Про нову загрозу глобального потепління, пов’язану з можливістю спалахів небезпечних хвороб, повідомили спеціалісти ВООЗ. Причиною розвитку такого небезпечного сценарію назвали процес танення льодовиків Антарктиди й Арктики, повідомляє Народна Правда з посиланням на Експрес. Виявляється, у товщі мерзлоти міститься понад 300 небезпечних вірусів та мікроорганізмів. Звільнення їх з льоду матиме катастрофічнi наслідки, йдеться про пандемії невідомих хвороб. Але як ці віруси й мікроорганізми могли потрапити туди? Зрештою, якщо лід розтане, хіба вони зможуть “ожити”?
— Не так давно вчені зафіксували активізацію найдавнішої бактерії, яка перебувала в замерзлому стані впродовж тисячі років. Тож мікроорганізми справді можуть так би мовити оживати пiсля звільнення з товщі льоду, — пояснює кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру. А оскільки в льодовиковій товщі перебуває близько 300 мікроорганізмів, процеси глобального потепління, що супроводжуються таненням льодовиків, справді становлять надзвичайну загрозу. Адже йдеться про ті бактерії й віруси, котрі свого часу знищували давніх тварин, а потім замерзли. За прогнозами вчених, півтора десятка з них вкрай агресивнi.
— Що саме може статись?
— Та ми вже маємо наочну картину того, що може відбутись у майбутньому. Адже на фоні активізації діяльності Сонця на планеті почалися спалахи страшних хвороб. Йдеться, зокрема, про вірус Зіка, жовту лихоманку, гарячку Ебола, Західного Нілу… Якщо вивільняться віруси з мерзлоти, невідомо, якою буде їх зустріч із теперішніми, які за тривалий час мутували. Організм людини не може виробити тривалого захисту вiд них. Зрештою, науковці вже давно довели зв’язок між пандеміями грипу й періодами максимальної активності Сонця. Адже саме світило є одним з основних чинників, що провокують глобальне потепління. До слова, є ще одна загроза у таненнi льодовиків: з мерзлоти вивільнятиметься парниковий газ метан. Ці процеси вже відбуваються, метан поволі вивільняється з дна океанів, де перебуває в кристалізованому стані. Причиною цього стають придонні глибоководні течії, які виникають на фоні глобального потепління.
— Що ж робити?
— Науковці підрахували, що впродовж найближчих 15 — 20 років середня температура повітря на планеті буде підвищуватись. Тож ми маємо діяти. Аби пригальмувати процеси глобального потепління й застрахуватись від катастофiчних наслідків, необхідно різко знижувати кількість викидів парникових газів – це те, що людство здатне зробити. Для цього всі країни мають об’єднатися в спiльнiй стратегії.
Нагадаємо, минулого літа в Україні фіксувались нові температурні рекорди. Зокрема, мова йде про спеку, як в липні спостерігалась в Києві.
Разом з тим, в червні стало відомо про рішення Трампа щодо виходу США з Паризької кліматичної угоди. Це викликало шквал обурення в світі та серед рядових американців.