В Каталонії все готово до референдуму

В Каталонії все готово до референдуму
Автор Желізняк Олександр в Новини

Очільник  іспанської провінції Каталонія заявив, що в регіоні не відмовляться від планів провести 1 жовтня референдум про незалежність від Іспанії, навіть не зважаючи на оголошення цих дій центральним урядом Іспанії та судами незаконними

Про це повідомляє “Народна правда” з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

Прем’єр-міністр Каталонії Карлес Пучдемон вчора зробив заяву про 100-відсоткову готовність до  референдуму, де  «каталонці зможуть проголосувати». Незважаючи на  протест Мадрида, в провінції виготовили  виборчі бюлетені, списки виборців та вже обладнали приміщення для виборчих дільниць.

Якщо каталонці проголосують на референдумі за незалежність від Іспанії, влада провінції  пообіцяла оголосити про це протягом найближчих двох діб.

Так відповідно до проведеного нещодавно опитування каталонців,  41 % жителів регіону висловилися у підтримку незалежності від Іспанії, майже 50 % – висловилися проти. 70 відсотків опитаних  заявили, що хочуть визначеності у даному питанні, яке, як відомо, піднімається у Каталонії вже не один рік.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемона, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії. Суд виніс постанову припинити процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Також повідомлялося, що каталонським парламентом прийнято закон про перехідний період.  Цим законом  створюється юридична основа для того, щоб автономія вийшла зі складу Іспанії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...