Нацбанк попередив про ризик інфляції у кінці року

Нацбанк попередив про ризик інфляції у кінці року
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Національний банк України повідомив, що в кінці цього року в країні можуть посилитися ризики, через які може почати рости інфляція. В результаті цього найближчим часом в Україні можуть підскочити ціни на 8-10%.

Loading...

Про це повідомляє видання «Народна Правда» з посиланням на прес-службу НБУ.

“Поточна динаміка загального ІСЦ та його складових свідчить про подальше посилення ризиків більш суттєвого відхилення інфляції від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 в.п. на кінець поточного року, ніж передбачено в липневому прогнозі”, – сказано у повідомленні.

Однак Нацбанк зазначає, що фундаментальний інфляційний тиск продовжить залишатися помірним, a загальна ситуація з інфляцією повинна наблизитися до центральної точки цільового діапазону у 2-му кварталі наступного року.

Також фінансовий регулятор додав, що фактична інфляція за рік перевищила траєкторію прогнозу НБУ за липень цього року через високі темпи зростання цін на продукти харчування.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...