Радбез ООН ввів нові санкції проти Північної Кореї

Радбез ООН ввів нові санкції проти Північної Кореї
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Рада Безпеки ООН схвалила новий проект резолюції, яким ввела додаткові санкції проти КНДР. Проект рішення підтримали всі 15 держав – членів Ради Безпеки ООН, в тому числі і  Росія та Китай.

Про це пише DW.com, передає “Народна правда”.

Loading...

Документом передбачена повна заборона щодо ввезення з КНДР текстильної продукції, а також обмежено продажі Пхеньяном нафтопродукції на рівні 2 мільйонів барелів на рік.

Окрім того, запроваджено ліміт на поставки КНДР сирої нафти – обсяги експорту не мають перевищувати показники  минулих 12 місяців. Основним імпортером рідких вуглеводнів в КНДР, як відомо,  є Китай.

В Радбезі також затвердили заборону на продаж Пхеньяну конденсатів і газоконденсатних рідин.

Варто зазначити, що перед прийняттям проект резолюції був дещо пом’якшений.

У варіанті, що пропонувався спочатку, передбачалося введення повного ембарго на поставки нафти, а також заморожування  активів лідера Північної Кореї  Кім Чен Ина за кордоном. Через  очікувані спроби Кремля і офіційного Пекіна заблокувати прийняття  документу в такому вигляді в нього були внесені поправки.

Нагадаємо, Північна Корея має намір продовжувати свої ядерні випробування. Таку заяву зробив лідер цієї країни Кім Чен Ин.

А поки світові лідери активно засуджують політику КНДР, на її захист став російський нацлидер Володимир Путін. Він вважає, що ядерна зброя потрібна Пхеньяну «для захисту».

Також раніше повідомлялося, що в КНДР зробили нову погрозливу заяву щодо США. Мова йде про «найбільші біль та страждання», які Пхеньян обіцяє Вашингтону.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...