Ще один стратегічний продукт подорожчає цього місяця

Ще один стратегічний продукт подорожчає цього місяця
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У жовтні прогнозується підвищення вартості хліба, в середньому ціна зросте на 50 копійок, це пояснюють тим, що врожай зернових постраждав від посухи. Цьогорічний врожай зернових менше, ніж минулорічний, він складає 37 млн тонн.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сьогодні.

Loading...

За словами директора департаменту землеробства і технічної політики в АПК Володимира Топчія, найгірша ситуація із врожаєм зернових склалася у Київській та Черкаській областях – тут недорахувалися по одній тонні з кожного гектара.

Негативна ситуація із врожаєм вплинула на ціни на зовнішньому ринку, де Україна є одним з ключових експортерів зернових. Відтак аграрії підняли ціни на пшеницю і всередині країни.

“Можу чітко сказати, що врожайність за моїми господарствам нижче десь близько на 30 – 40%, ніж в минулому році. Продаємо там, де ціна вигідніше, тому що немає сенсу працювати, вирощувати і віддавати за безцінь”, – відзначає аграрій Григорій БОЦІОН.

За прогнозами Всеукраїнської аграрномої ради, цього року тонна пшениці коштуватиме близько 180 доларів. Це на 10% дорожче, ніж в минулому році. Відповідно на стільки ж може вирости ціна на хлібну продукцію в країні.

Очікується, що підвищення вартості хліба почнеться у жовтні-листопаді, та у середньому сягне 50 копійок за буханець.

Нагадаємо, згідно із постановою Кабінету міністрів про підвищення мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію, яка була ухвалена ще 9 серпня, у суботу, 9 вересня в Україні подорожчав алкоголь. Мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 14-19,41%, до 397,76 грн за літр 100% спирту.

Нагадаємо також, ціни на всі основні продукти харчування в Україні продовжать зростання. Мова йде як про м’ясо, в тому числі птиці, так і про хліб, молочні продукти та овочі. За рік молочні продукти подорожчали на 30–40 відсотків. М’ясо — на 30–44, хліб — на 12. Ціна на картоплю зросла вдвічі, на інші овочі — на 120 відсотків.

Крім того, в українському уряді видали новий двозначний перл по відношенню до співгромадян. На цей раз лаври Азарова з його «хватить скігліти» не дали спокою заступнику МінАТО Гримчаку. Українцям, щоб впоратися зі зростанням цін на продукти, потрібно більше працювати і заробляти. Таку пораду в ефірі одного з телеканалів дав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, відповідаючи на питання, що робити українцям в умовах подорожчання продуктів і зростання інфляції.

Джерело: Народна Правда