Осіння депресія: як відрізнити від перевтоми

Осіння депресія: як відрізнити від перевтоми
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Іноді невирішена своєчасно депресія може бути небезпечна для здоров’я людини, і в більш екстремальних ситуаціях, – навіть для життя. Таку заяву зробила болгарський психолог Бісера Борисова.

За словами психолога, депресія може бути одним з факторів, що спонукають людину до самогубства, але далеко не слід робити прямий зв’язок між депресією і суїцидом. Борисова пояснила, що депресія не є єдиною можливою причиною, чому людина може почати думати про кінець життя, передає «Народна Правда» з посиланням на «Радіо Фокус».

Loading...

Вона вказала, що слово депресія прийняло дуже широкий сенс, досить часто використовується без будь-якого випадку депресії, а всього лише зміні в настрої для будь-якої життєвої ситуації або розчарування. За словами психолога, що не варто поспішати ставити діагнози. Борисова каже, що в депресії людина починає відчувати втрату енергії, втрату інтересу до повсякденної діяльності в житті, а іноді це супроводжується відчуттям смутку.

«Ви можете отримати труднощі з концентрацією уваги, самокритичністю, відчуття безнадійності, деякі фізичні скарги, які часто пов’язані з симптомами весняної чи осінньої втоми – дратівливість і труднощі у прийнятті рішень», – сказала психолог.

За її словами, в крайніх випадках ви можете думати про суїцид, але тоді ми говоримо про клінічну депресію у тяжкому перебігу. Борисова каже, що задля профілактики депресії добре почати приймати більше вітамінів, фруктів і овочів.

«Нам потрібно більше прогулянок на свіжому повітрі, спокійні думки і мати справу зі своїми улюбленими речами, такими, як хобі у вільний час. Тіло і психіка мають адаптуватися до наступного сезону року і не повинні бути перевантажені великою кількістю роботи», – сказала Борисова.

Відповідно до цього, якщо ви починаєте відчувати себе пригніченими, ймовірно, що це просто втома. «Якщо ситуація погіршиться, і ми відчуваємо, що ми йдемо вниз і починаємо занурення в деякі негативні емоційні стани, які впливають на наші щоденні обов’язки і наш сон протягом приблизно двох тижнів, то краще звернутися до фахівця, щоб уникнути більш серйозних наслідків», – дала пораду Борисова.

Джерело: Народна Правда
загрузка...