Комуналка по-новому: скільки, кому і як доведеться платити за воду і опалення

Комуналка по-новому: скільки, кому і як доведеться платити за воду і опалення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Кабінеті міністрів України дали роз’яснення положень нового Закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, який вступив в силу з серпня і відповідно до якого відтепер україцям виставлятимуть рахунки за воду і теплопостачання.

Про це пише “Народна правда” з посиланням на “Сегодня“.

В Уряді зазначали, що  нові правила покликані домогтися, щоб вода і тепло, які заходять у будинок, були оплачені в повному обсязі. “Навколо цього закону вже  з’явилося багато домислів, начебто закон дозволяє ігнорувати показники квартирних лічильників. Насправді це не так, бо він виокремлює два види обліку тепла, а також  холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальбудинковий) і вузли внутрішнього обліку (квартирні) “, – кажуть в уряді.

При цьому пропонується, щоб різниця між показниками загальнобудинкового лічильника та сумою показників лічильників з усіх  квартир була розподілена між всіма мешканцями будинку. Наприклад, відповідно до показників загальнобудинкового лічильника в приміщення було подано  16 куб. м холодної води, а сума показників всіх квартирних лічильників склала 15 куб.м. От тоді різниця в 1 куб і буде розподілена між  всіма квартирами.

“В разі якщо гаряча вода, приміром,  вилилася у діряву трубу в підвалі, за це прийдеться платити всім користувачам. Тому співвласникам багатоквартирних будинків треба подбати про стан внутрішньобудинкових мереж  і про якісне їх обслуговування”, – підкреслюють в Кабміні.

Якщо всі мешканці будинку обладнали  лічильниками свої  квартири, то втрати води будуть розподілятися між ними пропорційно, а якщо ж є квартири без лічильників, то люди з приладами обліку будуть платити за їхніми показниками, а на інших буде розподілятися обігрів загальних територій.

“Після установки лічильників все будуть платити тільки за фактично спожиті енергоресурси, а не абстрактні”,  – пояснив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Щоб платити менше за енергоресурси,  експерти радять жителям багатоповерхових будинків зробити декілька простих кроків. “Власникам квартир слід об’єднатися з метою контролю за економією тепла чи води, установити  прилади обліку тепла в своєму будинку, а також провести енергоаудит, який покаже, скільки будівля може заощадити енергії і грошей”, – каже Бушма.

Нагадаємо, раніше в КМДА розповіли киянам про порядок отримання відшкодування за не надані комунальні послуги, або ж якщо їхня якість не влаштовує мешканців міста. Скориставшись цим механізмом, можна отримати переплачені кошти за компослуги.

Нагадаємо, жителі Києва можуть повернути частину коштів. Рішення, прийняте судом, дозволяє столичним споживачам, які отримують тепло від «Київенерго» на договірних підставах, вимагати повернення переплачених коштів – за кожну спожиту гігакалорію в опалювальному сезоні 2015-2016 рр. компанія повинна повернути 283,12 грн. які були заплачені за постачання тепла в опалювальному періоді 2015/16.

Раніше ми повідомляли про те, що потрібно знати у новому опалювальному сезоні. Кабінет міністрів дещо змінив правила нарахування субсидій за спожиті житлово-комунальні послуги і тепер при розрахунку враховуватимуть доходи українців не за попередній рік, а за перших два квартали поточного року.

Джерело: Народна Правда