Мир на Донбасі: Клімкін озвучив ключову умову

Мир на Донбасі: Клімкін озвучив ключову умову
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда
Україна в питанні  розгортання миротворчої місії на Донбасі дотримується чіткої позиції: перед тим, як туди зайде міжнародний контингент ООН, РФ повинна вивести з окупованого Донбасу все озброєння і своїх найманців.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає “Народна правда”. 

Loading...

Міністр повідомив, що українська сторона ознайомила Раду Безпеки ООН, а також міжнародних партнерів, зі своєю позицією. Суть її полягає в тому, що Росія з усім своїм військовим ресурсом повинна залишити непідконтрольну Україні територію Донецької  і Луганської областей, тільки потім туди має зайти міжнародний компонент. Після цього на Донбасі має розпочинатися перехідний період для 100-відсоткового повернення Донбасу в українське правове поле.

“Не може вестися ніяка мова про легітимізацію проросійських окупантів і територіальних обмежень мандату миротворчої  місії ООН. Вона має охоплювати всю територію, що зараз окупована РФ,  а також  неконтрольовану частину  кордону України з Росією”, – сказав Клімкін.

Клімкін також повідомив, що 7-8 вересня у Таллінні під час неформальної зустрічі з міністрами він мав розмову  зі своїми колегами і членами Радбезу ООН.  На зустрічі було прийнято рішення  про вироблення чіткої спільної позиції щодо питань мандату місії ООН, щоб далі просувати її у діалозі з Росією.

“Ми підготували проект резолюції, але він буде поданий офіційно після детального обговорення з усіма нашими партнерами”, – повідомив міністр, наголосивши, що проект резолюції не має визначень мандату миротворчої місії ООН – він є відправним документом.

Нагадаємо, раніше глава Російської Федерації Володимир Путін погодився на введення миротворчого контингенту на Донбас. При цьому Путін висунув ряд своїх умов.

Пізніше Путін повідомив, що готовий трохи змінити свою позицію щодо миротворців Організації Об’єднаних Націй. Він нібито згоден на те, щоб сили ООН перебували на всій окупованій території України.

Також заяву щодо введення миротворчого контингенту ООН на окупований Донбас зробив президент України. Петро Порошенко заявив, що зараз необхідно налагодити інтенсивний діалог між ОБСЄ та Організацією Об’єднаних Націй щодо питання розміщення миротворців ООН на окупованій частині України.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...