Тариф на водопостачання в Україні змінено: що потрібно знати кожному

Тариф на водопостачання в Україні змінено: що потрібно знати кожному
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні очікується зміна тарифів на послуги з водопостачання. Причиною того стало затвердження нового порядку формування тарифів на цей вид комунальних послуг.

У четвер Національна комісія з державного регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла на своєму засіданні рішення щодо затвердження нового порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання, повідомляє Народна Правда.

Документом встановлено, що суб’єкт господарської діяльності, який вже має ліцензію на вказаний вид послуг, або планує її отримати, повинен мати інвестиційну програму з терміном дії не менше трьох років, якщо ліцензію отримує вперше, та терміном дії понад п’ять років, якщо така ліцензія в нього вже є, і він звернувся до комісії з метою продовження терміну її дії.

Крім того, від кореговано порядок ціноутворення, зокрема, в розрахунок введена так звана норма доходу на регуляторну базу активів, яка закладається на рівні 12,5 відсотків (з урахуванням оподаткування).

Нагадаємо, в недалекому майбутньому українців чекає зміна тарифів на послуги ЖКГ. Справа в тому, що вступив в дію закон «Про комерційний облік комунальних послуг».

А з наступного року в Україні обіцяють підвищити рівень зарплат. Урядовці обговорюють новий розмір «мінімалки», який може сягнути 4 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда