Сила в правді

Навігація

Гримчак озвучив терміни визволення Донбасу

Гримчак озвучив терміни визволення Донбасу
в Новини/Політична правда

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньопереміщених осіб Юрій Гримчак висловив думку, що вже у наступному році непідконтрольні наразі Україні територія т.зв. “ДНР” може повернутися до status quo.

На думку Гримчака, у 2018 році вся Донецька область за допомогою миротворців ООН може повернутися під контроль України в тому чи іншому вигляді, додавши, що коли звыдтыля вийдуть російські війська і найманці, у Донецьку створять тимчасову адміністрацію, й буде обов’язкове роззброєння бойовиків, пише Народна Правда з посиланням на “Радіо Свобода“.

Гримчак також висловив упевненість, що в 2018 році Росія відмовиться фінансувати т.зв. “ополченців” на усій території окупованого Донбасу, включаючи як “ДНР”, так і “ЛНР”, оскільки запевнив, що володіє достовірною інформацією щодо припинення надавання грошей на діяльність бойовиків.

Як відомо, раніше Гримчак заявив, що у новому законі про реінтеграцію окремих районів Донецької і Луганської області буде пункт про те, що Росія – країна агресор на нашій території. “Другий пункт про те, що в законі є посилання на 51 статтю статуту ООН, який говорить, що будь-яка країна має право на самооборону”, – сказав він.

За словами Гримчака, терміну “війна” у проекті немає.

“Закон про реінтеграцію окремих районів готовий майже на 100%, єдиний пункт, який сьогодні до кінця не відпрацьований, – це питання про миротворців”, – зауважив він.

Дипломат розповів, що після засідання Генеральної Асамблеї ООН у законопроект будуть внесені зміни. Після цього він буде затверджений Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки та внесений Президентом до Верховної Ради.

“В державних інтересах, ми вважаємо, що миротворці повинні бути на кордоні між Росією і Україною та на всій території ОРДЛО. Вони мають брати участь в роззброєнні бойовиків і контролювати кордон,” – сказав заступник голови МінТОТу.

Нагадаємо, на думку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака, внаслідок міжнародного тиску у Росії виникли щонайменше дві основні причини для виходу з військового протистояння на Донбасі. Висновки Гримчака базуються на Протоколі про виконання Мінських угод який було прийнято у 2015 році у лютому.

Нагадаємо, раніше Юрій Гримчак заявив, що Росія відходить з Донбасу. Високопосадовець заявив, що на окупованих територіях спостерігається відведення Росією військової техніки та цінного військового майна.

Нагадаємо також, за словами екс-президента Польщі Александр Кваснєвського, Російська Федерація  буде підтримувати конфлікт на Донбасі у “замороженому стані” до 2018 року  –  аж до виборів президента Росії і ситуація якимось чином почне змінюватися лише після них.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: