Сила в правді

Навігація

Лікарі попереджають про розгул небезпечної інфекції: що потрібно знати і як вберегтись

в Новини/Соціальна правда

Лише перші дні осені, на дворі ще майже літнє тепло, а ми вже починаємо шмигати носами, відчуваємо біль у горлі, та й температура тіла нерідко може підвищитися аж до 39 градусів. 

Про нову хвилю ентеровірусної інфекції розповіла Олена Левицька, лікар-епідеміолог міського відділу обласного лабораторного центру МОЗУ, пише “Народна правда” з посиланням на Онлайн Експрес.

Восени зазвичай активізується збудник ентеровірусу через типові для вересня перепади температур  і через те, що люди ще не звикли одягатися відповідно до погоди і можуть перемерзати.

Також повертаються у колективи діти, а близький контакт сприяє швидкому поширенню інфекції. Варто одній хворій дитині прийти в клас чи групу  – і запускається реакція для всіх.

Збудник енетеровірусної інфекції може провокувати різні симптоми, що не завжди характерні для застуди, разом з  нежитем і першінням в горлі, може відчуватися і  біль у животі, попереку, розлади травлення.

Ентеровіруси  дуже стійкі і можуть жити упродовж кількох днів, передаються від людини до людини і повітряно-крапельним,  і контактним шляхом. Вірус розмножується і накопичується в травному тракті, провокуючи запальну реакцію.

Хвороба може тривати від кількох днів – до 2 – 3 тижнів і специфічних ліків проти неї не існує (допомагає традиційне жаропонижувальне, рясне пиття, ліжковий режим). Але за певних обставин лікарі радять провести спеціальну лабораторну діагностику (наприклад, коли є підозра на поліовірус, що належить до групи ентеровірусів і загрожує паралічем).

Ентеровіруси можуть спричинити і такі серйозні ускладнення, як пневмонія, запалення мозку, ураження печінки, нирок тощо. Саме тому дуже важливо, щоб хворого обов’язково оглянув лікар.

Нагадаємо, Україну накрила хвиля захворювання на кір. Рівень захворюваності за сім місяців 2017 року зріс в більш ніж 100 разів у порівнянні з показниками 2016 року. Зараз вже зареєстровано 1386 випадків кору, тоді як у минулому році їх нарахували всього десять.

Також з  початку 2017 року в Україні зареєстровано 90 хворих на ботулізм. Дев’ятеро з них померли. Вісім з дев’яти померлих захворіли внаслідок вживання в’яленої риби. Четверо з них вживали рибу промислового виробництва.

Також повідомлялося про випадки поширення небезпечного вірусу Коксакі – спалахи небезпечної хвороби було зафіксовано в Харкові, в Чернівцях, у Чортківському районі Тернопільської області і в Сумах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Завантаження...
Завантаження...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: