Сила в правді

Навігація

Оплату “комуналки” у розстрочку хочуть відмінити

Оплату “комуналки” у розстрочку хочуть відмінити
в Економічна правда/Новини

Міністерство регіонального розвитку пропонує скасувати можливість оплати рахунків за опалення частинами. Як відомо,  такий механізм передбачений для осіб, які не отримують субсидію.

Про це повідомляє “Народна правда” з посиланням на ЮРЛИГА.

Споживач може звернутися із заявою про розстрочення платежів за опалення до виконавця послуг і протягом опалювального сезону оплачувати тільки 50% нарахованої плати. Неоплачена сума виставляється до оплати споживачу щомісяця рівними частинами з травня по вересень.

На думку Мінрегіонрозвитку, такий механізм розстрочення протягом опалювального сезону 2016 – 2017 років себе не виправдав, тому його необхідно скасувати.

Розстрочку запропоновано залишити тільки для осіб, які мають заборгованість з оплати. Таким боржникам необхідно буде звернутися до виконавця послуг для укладення договору про реструктуризацію заборгованості і скласти графік її погашення.

У разі відсутності графіка погашення заборгованості виконавець матиме право зарахувати грошові кошти, отримані від споживача в поточному розрахунковому періоді, в рахунок погашення існуючої заборгованості відповідно до черговості її виникнення.

Проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Правил і Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» доступний для обговорення. Бажаючі можуть направити свої пропозиції і зауваження на адресу: 01601, Київ, вулиця Велика Житомирська, 9.

Нагадаємо, у Кабінеті міністрів України дали роз’яснення положень нового Закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, який вступив в силу з серпня і відповідно до якого відтепер україцям виставлятимуть рахунки за воду і теплопостачання. В Уряді зазначали, що нові правила покликані домогтися, щоб вода і тепло, які заходять у будинок, були оплачені в повному обсязі.

Нагадаємо також, жителі Києва можуть повернути частину коштів. Рішення, прийняте судом, дозволяє столичним споживачам, які отримують тепло від «Київенерго» на договірних підставах, вимагати повернення переплачених коштів – за кожну спожиту гігакалорію в опалювальному сезоні 2015-2016 рр. компанія повинна повернути 283,12 грн. які були заплачені за постачання тепла в опалювальному періоді 2015/16.

Раніше ми повідомляли про те, що потрібно знати у новому опалювальному сезоні. Кабінет міністрів дещо змінив правила нарахування субсидій за спожиті житлово-комунальні послуги і тепер при розрахунку враховуватимуть доходи українців не за попередній рік, а за перших два квартали поточного року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: