У Трампа зробили нову заяву щодо оборонної зброї для України

У Трампа зробили нову заяву щодо оборонної зброї для України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Політична правда

Оскільки кожна країна має право на самозахист, Сполучені Штати Америки все ж таки розглядають надання Україні летальної зброї, аби стримувати країну-агресора.

На думку спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, яку він озвучив під час «Ялтинської європейської стратегії» в Києві, країна, яка захищає свою територію, не становить нікому небезпеки, пише Народна Правда з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

Також Волкер нагадав, що Міністр оборони США Джим Маттіс після зустрічі з президентом України Петром Порошенком 24 серпня, чітко дав зрозуміти, що поки країна не нападає на інших – вона безпечна.

Природно, зазначив Волкер, що українці хочуть володіти найкращою зброю для захисту своєї країни від агресії, додавши, що питання надання летальної зброї дуже серйозно розглядається у Вашингтоні, незважаючи на те, що попередній президент Сполучених Штатів Барак Обама разом зі своєю адміністрацією виступав категорично проти озброєння України.

Нагадаємо, американським сенатором-республіканцем Джоном Маккейном, котрого називають щирим другом України, оприлюднено нову заяву про те, Конгресу США необхідно зважитися на прийняття жорсткого законопроекту, яким санкції проти РФ будуть виведені на новий рівень.

На засідання Сенату, що відбулося 13 липня, Маккейн наполіг щоб Палатою представників нарешті були ухвалені санкції проти РФ через втручання у вибори, а також закон, що дозволить захистити Україну від російської агресії.

І аби Україна стримувала свого агресивного сусіда, США нададуть багатомільйонну допомогу на оснащення ЗСУ.

Летальну ж зброю Україні для захисту від російської агресії мають надати не лише США, але й інші країни, у першу чергу Канада, Велика Британія та Польща. Про це заявив голова виконавчої ради Євроатлантичного товариства у Варшаві, колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич.

Він наголосив, що від самого початку підтримує ідею надання Україні летальної зброї для захисту своєї території. “Чим сильнішою є Україна, тим більші шанси, що регіону не загрожуватимуть додаткові авантюрні дії Росії. Натомість, чим слабшою буде українська армія, тим більшою є спокуса Росії до подальшої агресії”,- підкреслив експерт, який також додав, що підтримувати українську армію потрібно не лише “матрацами чи шоломами”, але поставками конкретних видів озброєнь та техніки.

Джерело: Народна Правда