Сила в правді

Навігація

Як будуть розраховувати пенсії після реформи

Як будуть розраховувати пенсії після реформи
в Новини/Соціальна правда

Згідно із повідомленням Мінсоцполітики, у законопроекті про пенсійну реформу виведено єдину формулу розрахунку пенсій, яка прив’язана до середньої заробітної плати в Україні.

Про це повідомляє “Народна Правда“.

Зокрема, розмір пенсії кожного громадянина України буде розраховуватися за формулою: “Розмір пенсії = Сз ІКЗ Кс”, де Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії, ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески, – цю інформацію кожен може отримати в будь-якому відділенні Пенсійного фонду), а Кс – коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник тривалості років стажу абот людини на величину оцінки одного року страхового стажу.

У разі реалізації заходів щодо осучаснення пенсій, тим пенсіонерам, кому пенсія вже призначена, – буде використовуватися показник середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році – показник за три роки – 2014 року, 2015 і 2016 роки.

В даний час величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року складе 1, при цьому в результаті зміни коефіцієнта зміни розміру пенсій в бік зменшення не відбудеться, підкреслюється в повідомленні.

Нагадаємо, підвищення пенсій в Україні відбувається декілька разів у рік. Востаннє пенсії підвищувалися у травні. Наступне “покращення” пенсій заплановано на жовтень. Мінімальна пенсія зросте до 1 373 гривень. Три мільйони пенсіонерів отримають зростання виплат на 61 гривню.

Нагадаємо також, у п’ятницю, 15 вересня, Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік. За словами прем’єра Володимира Гройсмана, документ вже був переданий на розгляд до Верховної Ради. У проекті закладено підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Так, мінімальна зарплата складе 3723 грн з 1 січня 2018 роки (зростання на 523 грн, на сьогодні мінімалка становить 3200 грн).

Раніше повідомлялося про зростання зарплат для учасників бойових дій в АТО. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: