Сила в правді

Навігація

Осучаснення пенсій: що потрібно знати українцям

Осучаснення пенсій: що потрібно знати українцям
в Новини/Соціальна правда

За словами експерта з пенсійних систем «реанімаційного пакету реформ» Олександра Ткача, те, що планує запровадити Уряд, не є пенсійною реформою. Натомість можно вести мову лише про осучаснення пенсій, яке у будь-якому разі мало б робитися щорічно.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Голос Столиці.

На думку Ткача у питанні осучаснення має відбутися якійсь компроміс насамперед через небажання втрачати електорат.

“Держава не може компенсувати, нехай тоді приватний сектор у вигляді недержавних пенсійних фондів, під контролем держави починає цю компенсацію за рахунок накопичення пенсійних коштів, частини коштів, що спрямовуються взагалі на пенсійне страхування. І якщо до такого компромісу дійдуть, закон буде проголосований” – зокрема сказав Ткач.

На його думку, в разі, якщо компромісу не буде досягнуто, існує велика ймовірність повернення проекту пенсійної реформи на повторне читання, або на переробку. Але швидше за все, момент осучаснення і момент виведення пенсій з-під оподаткування, фактично який теж був цим законом запроваджений, буде враховано. Але разом із тим, експерт має великі сумніви щодо того, що на наступному тижні його розглянуть.

Нагадаємо, у разі реалізації заходів щодо осучаснення пенсій, тим пенсіонерам, кому пенсія вже призначена, – буде використовуватися показник середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році – показник за три роки – 2014 року, 2015 і 2016 роки.

Крім того, підвищення пенсій в Україні відбувається декілька разів у рік. Востаннє пенсії підвищувалися у травні. Наступне “покращення” пенсій заплановано на жовтень. Мінімальна пенсія зросте до 1 373 гривень. Три мільйони пенсіонерів отримають зростання виплат на 61 гривню.

Нагадаємо також, у п’ятницю, 15 вересня, Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік. За словами прем’єра Володимира Гройсмана, документ вже був переданий на розгляд до Верховної Ради. У проекті закладено підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Так, мінімальна зарплата складе 3723 грн з 1 січня 2018 роки (зростання на 523 грн, на сьогодні мінімалка становить 3200 грн).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: