Сила в правді

Навігація

Податок на нерухомість: яких штрафів очікувати тим, хто не заплатив

Податок на нерухомість: яких штрафів очікувати тим, хто не заплатив
в Новини/Соціальна правда

У разі несвоєчасної сплати податку на житлову нерухомість на порушників очікують штрафи, нарахування пені та навіть кримінальна відповідальність. При цьому оплата має бути здійснена один раз протягом поточного року за попередній рік згідно ставкам, встановленими на 1 січня – 31 грудня звітного періоду.

Оплата має бути здійснена протягом проміжку часу, встановленого Державною фіскальною службою, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Domik.ua.

Згідно з пунктом 126.1 статті 126 ПКУ, в разі несплати податку на житлову нерухомість в установлені терміни, фізичним особам-власникам загрожують такі штрафи:

при затримці платежу до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати – у розмірі 10% виплаченої з запізненням суми зобов’язання;

при затримці платежу понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати – у розмірі 20% виплаченої з запізненням суми зобов’язання.

У пункті 129.4 статті 129 ПКУ визначено ще одна санкція за виконання зобов’язання із запізненням: якщо платіж здійснено після закінчення встановлених строків зобов’язання, на суму податкового боргу нараховується пеня.

Розмір пені нараховується із урахуванням щоденного платіжу, який нараховується із розрахунку 120% річної облікової ставки Національного банку України (НБУ) на загальну суму податкового боргу та нарахованого штрафу. Річна облікова ставка НБУ для обчислення пені визначається сумою, встановленою на день виникнення боргу. Пеня накладається на кожен день терміну запізнення платежу.

У випадку набуття річною податковою заборгованістю розмірів, що встановлені в статті 212 Кримінального кодексу України (ККУ), платник податків-порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Обов’язкові податкові платежі в залежності від розмірів кваліфікуються наступним чином:

значні розміри – сума в 1000 разів і більше перевищує встановлений неоподатковуваний мінімум доходів громадян: 17 грн х 1000 = 17000 грн;

великі розміри – сума в 3000 разів і більше перевищує встановлений неоподатковуваний мінімум доходів громадян: 17 грн х 3000 = 51000 грн;

особливо великі розміри – сума в 5000 разів і більше перевищує встановлений неоподатковуваний мінімум доходів громадян: 17 грн х 5000 = 85000 грн.

Це положення стосуються тих, чиє житло за площею в 5 разів перевищує встановлені, неоподатковані пільгові розміри:

60 кв.м для квартир;

120 кв.м для будинків;

180 кв.м для житлової власності з декількох об’єктів – квартир або будинків.

У випадку, якщо власник житла, що позбавлене пільг, несплачує податки, йому може загрожувати кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років. Разом із тим, статтею 212 ККУ визначено можливість досудового врегулювання. Порушника можуть звільнити від кримінальної відповідальності в разі виплати в повному обсязі своїх фінансових зобов’язань та накладання штрафу, сума якого може скласти від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів податків громадян – 17000 грн – 34000 грн.

Нагадаємо, українців, які не сплатять податок на нерухомість, будуть штрафувати. Ті з громадян, що не внесли в казну за «надлишкові» квадратні метри, вже цієї осені можуть бути оштрафовані.

Нагадаємо також, стало відомо, що в Одеській області обладнають ціле «соціальне містечко». Воно призначене для переселенців із зони бойових дій та розраховане на одночасне розміщення 500-600 осіб. Разом з тим, в Україні ще залишилось багато проблем із отриманням соціального житла окремими категоріями громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: