Сила в правді

Навігація

Подорожчання води: названо нові суми тарифів

в Новини/Соціальна правда

За підрахунками ПрАТ “Київводоканал”, в наступному році вартість їх послуги зросте майже на три гривні, з 15,79 до 18,46 грн. Остаточне рішення про те, скільки киянам все ж таки доведеться платити за воду, прийняти можуть тільки в Нацкомісії з питань держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг. При цьому в самій НКРЕКУ наполягають, що тариф має бути по-перше, економічно обґрунтованим, а по-друге – включати в себе витрати на ремонт і модернізацію інфраструктури.

Згідно з законом “Про комерційний облік комунальних послуг”, кажна квартира платитиме за воду згідно показів індивідуального приладу лічильнику в квартирі. Але лічильники мають також стояти й на кожному будинку, і якщо виявиться, що сума всіх показань в квартирах менше, ніж свідчення будинкового лічильника, різницю доведеться доплатити, пише Народна Правда з посиланням на Сегодня.

Скажімо, якщо загальний лічильник відміряв 500 кубічних метрів холодної води, але покази лічильників в квартирах накрутили усього 480 кубометрів, то за “зайві” 20 кубів доведеться розкошелитися всім квартирам. А різниця між загальнобудинковим лічильником і індівідуальними може бути через пориви, незаконні підключення, магніти тощо.

Навіть після подорожчання сума у платіжках за воду дорівнюватиме усього лише п’яти відсоткам від усіх витрат на комуналку. В середньому ж сім’я з трьох осіб витрачає 7,2 кубометра холодної води на місяць. Зараз в столиці такий обсяг води обходиться в 113,6 гривні, а в наступному році, якщо новий тарифи затвердять, платіжка збільшиться до 132,9 гривні.

Нагадаємо, в недалекому майбутньому українців чекає зміна тарифів на послуги ЖКГ. Справа в тому, що вступив в дію закон «Про комерційний облік комунальних послуг».

А з наступного року в Україні обіцяють підвищити рівень зарплат. Урядовці обговорюють новий розмір «мінімалки», який може сягнути 4 тисяч гривень.

Нагадаємо також, борги за послуги ЖКГ не завадять киянам отримати субсидії. Разом з тим, такі борги не можуть бути занадто великими, тому в КМДА повідомили умови, за яких боржник може претендувати на допомогу держави.

Раніше віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявляв, що не бачить підстав для перегляду цін на газ для населення і тарифів на житлово-комунальні послуги. На думку віце-прем’єра, це підтверджує і заява НБУ про те, що сьогодні інфляційні тенденції в Україні є нормальними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Завантаження...
Завантаження...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: