Сила в правді

Навігація

В Україні рекордно подорожчають яйця

в Новини/Соціальна правда

Початок осені приніс суттєве здорожчання яєць та курятини. Експерти пояснюють стрибок цін перш за все зростанням попиту на вітчизняну продукцію на зовнішньому ринку. Другим чинником є здорожчання кормів.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Високий Замок.

За 7 місяців експорт яєць зріс на 38% порівняно з аналогічним періодом минулого року, курятини – на 31%.

Через те, що ціна зарна залежить від долара, виробникам вигідніше продавати яйця і курятину за кордон за долари, ніж реалізовувати за гривні на внутрішньому ринку. Український ринок отримує нереалізовану надлишкову продукцію, що у свою чергу спичиняє здешевшання яєць та курятини.

За словами гендиректора Союзу прахівників України Сергія Карпенка, «для ринку яєць властиві відносно стабільний попит і сезонні коливання протягом року. Зазвичай ціни на яйця досягають піку в осінньо-зимовий період, коли знижується виробництво у господарствах населення. Влітку виробництво яєць збільшується на 25-30%. Водночас у цей період населення вживає більше овочів і фруктів та менше яєць. Ось чому ціна на них влітку знижується».

Нагадаємо, у жовтні прогнозується підвищення вартості хліба, в середньому ціна зросте на 50 копійок, це пояснюють тим, що врожай зернових постраждав від посухи. Цьогорічний врожай зернових менше, ніж минулорічний, він складає 37 млн тонн.

Нагадаємо також, ціни на всі основні продукти харчування в Україні продовжать зростання. Мова йде як про м’ясо, в тому числі птиці, так і про хліб, молочні продукти та овочі. За рік молочні продукти подорожчали на 30–40 відсотків. М’ясо — на 30–44, хліб — на 12. Ціна на картоплю зросла вдвічі, на інші овочі — на 120 відсотків.

Крім того, в українському уряді видали новий двозначний перл по відношенню до співгромадян. На цей раз лаври Азарова з його «хватить скігліти» не дали спокою заступнику МінАТО Гримчаку. Українцям, щоб впоратися зі зростанням цін на продукти, потрібно більше працювати і заробляти. Таку пораду в ефірі одного з телеканалів дав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, відповідаючи на питання, що робити українцям в умовах подорожчання продуктів і зростання інфляції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Завантаження...
Завантаження...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: