Сила в правді

Навігація

Яке покарання понесуть чоловіки за несплату аліментів

в Новини/Соціальна правда

У Міністерстві юстиції виступають за посилення відповідальності батьків, які уникають сплачувати аліменти на утримання дитини. Наприклад, окрім того, що сума сплати може зрости, також горе-батьку заборонять виїзджати за межі держави. Законопроект з цього питання буде готовий до кінця жовтня, а його прийняття очікують до кінця року.

Як зазначив міністр юстиції Павло Петренко, на такі кроки відомство може піти, якщо батько дитини півроку ухиляється від своїх обов’язків. Крім того, як повідомив Петренко, пропонується обмежити батька, який не платить аліменти, в деяких правах, наприклад в праві керувати автотранспортом, відкривати банківські рахунки до погашення заборгованості з виплати аліментів тощо, пише Народна Правда.

За словами міністра, в поточному році Мін`юстом вже було стягнуто 1,6 млрд грн аліментів у виконавчому провадженні на користь півмільйона дітей.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон №4928 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання.

Законом передбачається, що розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто, щонайменше 889 грн.

Окрім того, у ході реформи раніше Мін’юст запровадив систему заохочення праці державних виконавців у вигляді отримання відсотку від повернутого державі боргу.

Але так сталося, що деякі з виконавців почали отримувати занадто високі винагороди й Уряд встановив обмеження у 200 прожиткових мінімумів або 308 тисяч гривень для винагород, що виплачуються державним виконавцям Міністерства юстиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Завантаження...
Завантаження...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: