Якою буде збільшена пенсія за віком

Якою буде збільшена пенсія за віком
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Підвищення прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатнісь заплановано на рівні 1 312 гривень. Попередньо він складав 1 247 гривні. Відтак зростуть й пенсійні виплати.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Нова Доба.

Loading...

Це стосується розміру пенсії, що визначається на рівні мінімальної пенсії за віком для осіб, які мають повний страховий стаж. Також підвищать доплату за понаднормативний стаж, виплати ветеранам війни, інвалідам-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, шахтарям, непрацездатним утриманцям загиблих військовослужбовців.

Отримувачів пенсій за особливі заслуги перед Україною також чекає підвищення виплат. Це стосується й інших доплат та надбавок, за виключенням надбавки почесним донорам, розмір якої становить 10% затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Важливим є те, що перерахунок пенсій відбуватиметься автоматично, без звернення пенсіонерів, розмір підвищення кожному пенсіонеру розрахують індивідуально.

Нагадаємо, за словами міністра соцполітики Андрія Реви, вирахувати розмір власної пенсії нескладно. Для цього лише треба застосувати нескладну формулу. Для розрахунку треба брати до уваги два основні чинники – кількість років страхового стажу і показник, пов’язаний з індивідуальною заробітною платою.

Нагадаємо, за словами глави Комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсобеспеченія ВР Людмили Денисової, загалом розглянули 2144 поправки, більшість з них було відхилено. Головною правкою, яку схвалив комітет, є введення з 1 січня 2019 року другого рівня пенсіонної системи, яка передбачає введення особистих накопичувальних пенсійних рахунків для працівників, молодших 35 років.

До слова, пенсіонери при звільненні можуть отримати одноразову виплату в розмірі десяти окладів. Для цього необхідно дотримати певні вимоги законодавства, зокрема, що стосуються страхового стажу.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...