Пенсія у жовтні: хто, скільки і яку доплату отримає

Пенсія у жовтні: хто, скільки і яку доплату отримає
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Станом на сьогодні в Україні середня пенсія складає 1850 гривень, що в еквіваленті відповідає 72 доларам США, а мінімальна так і того менш – 1312 гривень, тобто 52 долари. Якщо порівняти з сусідніми країнами, то ці цифри будуть такі: мінімальна пенсія  в Білорусі  – на рівні 90 доларів,  в Польщі – на рівні 233 долара.

Gро це пише “Народна правда” з посиланням на Dzerghinsk.

Loading...

Все ж українські пенсіонери не втрачають надію на Пенсійну реформу, яку до кінця цього місяця парламентарії можуть прийняти у другому читанні і в цілому. В результаті  розбагатіють майже 50% українців пенсійного віку (понад 5,5 тисяч).

В середньому, українці стануть багатшими на 300 гривень: надбавка до 100 гривень буде нарахована 833 тисячам пенсіонерів, від 100 до 300 гривень – 925 тисячам, від 300 до 500 гривень більше  отримають 750 тисяч українців не пенсії.

Від 500 до 700 гривень збільшиться розмір пенсії у 687 тисяч українців на пенсії, від 700 до 1 000 грн  – у 1 294 тисяч, а 1,1 тисячі громадян будуть отримувати на 1000 гривень більше.

За словами старшого науковового співробітника Інституту демографії та соцдосліджень Лідії Ткаченко, розраховувати на високу надбавку можуть ті громадяни, які вийшли на заслужений відпочинок давно – більше 10 років тому, і тільки в тому випадку,  якщо середній розмір їхньої  заробітної плати тоді був вдвічі вищим від  середнього показника по Україні. Більш молодим пенсіонерам і тим, чия зарплата була невеликою, на високу надбавку розраховувати не варто.

Нагадаємо, раніше міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що очікує українців, які не заробили на пенсію. Такі громадяни можуть отримати спеціальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму з Держбюджету.

Нагадаємо, в рамках так званого «осучаснення» пенсій планується підвищення рівня виплат. В середньому вони зростуть на 300 гривень.

Також стало відомо, як швидко обрахувати новий розмір пенсій. Для цього урядовці оприлюднили спеціальну формулу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...