Пенсія в Україні: чому українці отримають невисокі доплати

Пенсія в Україні: чому українці отримають невисокі доплати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У найближчі тижні Верховна Рада може прийняти у другому читанні пенсійну реформу, яку раніше вони схвалили в першому читанні. Однак якщо це станеться, то де-факто ця пенсійна реформа призведе до підняття пенсійного віку, але значного підвищення пенсій не буде.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Юрій Левченко, інформує видання «Народна Правда».

«Більше того, якби уряд, якби більшість у ВР дотримувалися чинного законодавства щодо індексації, то індексація була би більшою, ніж та, що вони пропонують у цій пенсійній реформі», – сказав народний обранець.

Також він додав, що дуже дивним сьогодні є те, що держава, яка не може забезпечити гідні пенсії для населення, має дуже багатих чиновників.

«От розумієте, нібито у бідній державі у нас все це є. Тому потрібно наповнювати наш бюджет, а не отримувати додаткові преференції, також потрібно не розкрадати цей бюджет. От тоді буде достатньо фінансів і для нормальних пенсій, і для освіти, і для медицини, саме тоді в Україні буде все гаразд», – підсумував нардеп.

Нагадаємо, підвищення пенсій в Україні відбувається декілька разів у рік. Востаннє пенсії підвищувалися у травні. Наступне “покращення” пенсій заплановано на жовтень. Мінімальна пенсія зросте до 1 373 гривень. Три мільйони пенсіонерів отримають зростання виплат на 61 гривню.

Додамо, раніше Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік.  У ньому було закладено підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Так, мінімальна зарплата складе 3723 грн з 1 січня 2018 роки (зростання на 523 грн, на сьогодні мінімалка становить 3200 грн).

Джерело: Народна Правда