Юрист: В Україні компенсація за загиблих і постраждалих не регулюється жодним законом

Юрист: В Україні компенсація за загиблих і постраждалих не регулюється жодним законом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні немає ніякого законодавчого або підзаконного акту, який регулює і визначає норми і величину компенсації за постраждалих або загиблих, який міг би бути застосований до трагічного випадку з дітьми в одеському таборі “Вікторія”.

Про це “Народній Правді” повідомив керівник юридичної фірми “Дмитро Назарець та партнери” Дмитро Назарець.

“В Україні не існує жодних законодавчих норм, які б визначали норми компенсації, крім “небезпечних професій”, а також норм по втраті годувальника, в разі, якщо гине працездатний член сім’ї. Також слід зазначити, що в Украні немає норм, за якими вираховується т.зв. “моральна шкода” та способи і методи її нарахування є напівзаконними і досить часто не визнаються судом. Саме це є причиною низької компенсації в разі втрати рідних”, говорить Назарец.

За його словами, будь-яка цифра, названа мером Одеси або іншим чиновником, є довільною і не має будь-якого визначального моменту, який може бути прописаний.

У той же час в інших країнах, наприклад в США, високі компенсації, близько мільйона доларів, за кожне втрачене життя, які виходять з декількох складових: рішення суду присяжних і форми правового прецеденту, коли такі рішення вже були прийняті і потім просто відтворюються.

Відзначимо, суд присяжних в США дуже часто стає на бік постраждалих, і в такому випадку дуже часто компенсується та сума, яку людина могла б теоретично заробити за своє життя.

Нагадаємо, у страшній пожежі у дитячому таборі “Вікторія” в Одесі загинуло троє дітей. Ще четверо дітей постраждали, троє з них госпіталізовано. Жертвами пожежі стало троє дівчат – восьмирічна Софійка, дев’ятирічна Настя і 12-річна Сніжана. Усі вони були вихованками зразкового дитячого хореографічного ансамблю Адель. Крім того двох дітей госпіталізовано із отруєнням чадним димом та одна дитина потрапила до лікарні через забій спини через те, що вистрибнула з вікна другого поверху.

За результатами попередніх висновків, займання сталася через порушення правил пожежної безпеки.

Через пожежу у дитячому таборі, під будівлею одеської мерії люди влаштували стихійний мітинг, вимагаючи відповіді про причини та обставини пожежі. О шостій годині вечора, оскільки до людей ніхто не вийшов, почався штурм будівлі – люди намагалися вибити двері, принесли шини.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов на зустрічі з батьками дітей колективу «Адель», які відпочивали в таборі «Вікторія», пообіцяв виплатити родинам загиблих по 200 тисяч гривень компенсації від міської влади. Похорон дітей також організують за рахунок міського бюджету.

Крім того, за словами мера Одеси, по 100 тисяч гривень виплатять сім’ям постраждалих у пожежі, а всі, хто на момент трагедії перебував в таборі, отримають по 20 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда