Пенсія в Україні: який дохід враховують для виплати

Пенсія в Україні: який дохід враховують для виплати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін пояснила, які доходи будуть враховувати при розрахунку пенсії.

В інтерв’ю виданню «Волинські новини» вона зазначила, що для обчислення пенсії будуть включати тільки офіційну заробітну плату за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, весь заробіток, з якого були сплачені внески, інформує «Народна Правда».

Також вона додала, що за бажанням особи для розрахунку пенсії у Пенсійному фонді можуть врахувати заробіток за будь-які п’ять років підряд іншого періоду (до 1 липня 2000).

Однак це буде можливо при наданні особою довідки, яка підтверджує заробітну плату або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців.

Нагадаємо, міністр соцполітики Андрій Рева пояснив, з яких частин складатиметься пенсійний стаж. Так, за словами міністра, цей стаж розподілять на дві основні частини стосовно років праці.

Разом з тим було запропоновано внести декретну відпустку до трудового стажу, що зараховується для пенсійного. Проте нардепи розійшлися в думках щодо доцільності цього пункту.

Додамо, урядовою реформою передбачено, що необхідний страховий стаж для того, щоб громадянин вийшов на пенсію, має бути підвищено. Критиками цього варіанту вже дане визначення цьому – приховане підвищення пенсійного віку, яке урядом кілька разів нібито відхилялося.

Джерело: Народна Правда