Пенсія за віком: названо нові розміри

Пенсія за віком: названо нові розміри
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Процес «осучаснення» пенсій в Україні стартує з 1 жовтня, і багатьох українців чекає підвищення розміру пенсії за віком. У зв’язку з цим важливо розуміти які розміри пенсій будуть у українських пенсіонерів. Пояснення з цього питання дала директор департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Валентина Кудін.

З 1 жовтня підвищення пенсій торкнеться 5,6 млн. чоловік завдяки осучасненню зарплатної бази, а в цілому підвищення пенсій чекає 9 млн. чоловік, з урахуванням збільшення прожиткового мінімуму і підвищення мінімальної пенсії, передає «Народна Правда».

Для розрахунку пенсій уряд України планує застосувати прожитковий мінімум для непрацездатних громадян, який встановили з 1 грудня 2017 року розмірі 1373 гривні замість 1312 гривень.

Фактично на 200 гривень підвищиться пенсія для 1,3 млн. чоловік, від 200 до 500 гривень – для 1,2 млн., від 500 до 1 тисячі гривень – для майже 2 млн., більш ніж 1 тисяча гривень – для 1,1 млн. чоловік.

Для «осучаснення» пенсій і підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб необхідно 11,8 млрд. гривень з 1 жовтня для «осучаснення» пенсій, і 808 млн. для застосування прожиткового мінімуму.

На сьогодні, як нагадала Кудін, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності 35 років страхового стажу (у чоловіків) і 30 років (у жінок), встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб – 1312 гривень, а з 1 грудня – 1373 гривні.

За пропозицією Кабміну, з 1 січня для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальна пенсія за віком при наявності страхового стажу буде 40 відсотків від мінімальної зарплати. При цьому розмір пенсії не повинен бути меншим за прожитковий мінімум осіб, які втратили працездатність.

Раніше повідомлявся розмір мінімальної пенсії з 1 жовтня. Також з’явилася інформація про те, як можна офіційно «докупити» необхідний робочий стаж.

Джерело: Народна Правда