Спека відкрила на Ельбрусі моторошну пропажу з 90-х

Спека відкрила на Ельбрусі моторошну пропажу з 90-х
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Завдяки таненню снігів на найвищій горі Європи були знайдені альпіністи, які зникли ще в 1990-х і 2000-х роках.

Про це повідомляє видання «Народна правда» з посиланням на «РИА-Новости».

Начальник Ельбруського високогірного пошуково-рятувального загону МНС Росії Абдуллах Гулієв повідомив, що завдяки спекотній погоді було знайдено тіла відразу шістьох альпіністів, які зникли в 1990-х і 2000-х роках.

«З минулої п’ятниці наші хлопці робили обльоти Ельбрусу на вертольоті і виявили в різних місцях тіла шістьох альпіністів. Тіла трьох з них знайшли сьогодні на висоті 5500 метрів в районі західної вершини гори», – сказав Гулієв.

Тіла ще трьох зниклих альпіністів було виявлено на висоті 5300 метрів. Поки що ідентифікувати вдалося лише жінку, яка приїхала підкорювати найвищу гору Європи ще на початку 1990-х.

Відзначається, що в високогірному Ельбруському районі Кабардино-Балкарії тримається аномальна для цієї пори року температура повітря – стовпчики термометрів піднімалася до позначки плюс 20 градусів. Синоптики прогнозують, що високі температури протриматися в високогір’ї ще близько десяти днів.

Раніше “Народна правда” повідомляла, що в австрійських Альпах загинуло п’ятеро альпіністів, ще один отримав важкі травми. Подія трапилася на порівняно невеликій висоті – близько 2300 метрів над рівнем моря.

Також нагадаємо, що в горах Кабардино-Балкарії через потужні зливи зійшов селевий потік, в результаті чого сполучення з місцевістю було повністю заблоковане, а десяти туристів були заблоковані.

Джерело: Народна Правда