Банки слідкуватимуть за операціями клієнтів і доповідатимуть про ризикові

Банки слідкуватимуть за операціями клієнтів і доповідатимуть про ризикові
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Нацбанк України зобов’язав українські банки доповісти про ризиковані операції своїх клієнтів. Відповідно до вказівок НБУ, надані відомості будуть аналізуватися працівниками центробанку, але також їх передадуть до Держфінмоніторингу, виконуючого роль «фінансової розвідки».

Дана статистична інформація стане складовою частиною типологічного дослідження про ризики використання готівки, яка підготує Держслужба фінансового моніторингу за результатами аналізу отриманої інформації, повідомили в НБУ, передає «Народна Правда» з посиланням на UBR.

Loading...

За чинним законодавством, фінансовий моніторинг та дослідження можуть проходити операції з готівкою від 150 тисяч гривень. Йдеться про будь-якої операції на вказану суму, в незалежності від того, хто є одержувачем.

Далі фінансисти попросять людини пояснити походження цих грошей. Дані доведеться подати у письмовій формі з наданням підтверджуючих документів.

До 6 жовтня банки повинні доповісти НБУ дані про регіональний стан ризикових операцій із зазначенням прописки врахованих осіб, і адресами фактично проведених банківських операцій. Причому враховуватися будуть дані, починаючи з 2015 року, в тому числі за дев’ять місяців поточного року.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...