Зустріч Порошенка з Трампом: озвучено ключові теми розмови

Зустріч Порошенка з Трампом: озвучено ключові теми розмови
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У четвер, 21 вересня, відбудеться анонсована раніше зустріч президентів США і України. Трамп і Порошенко зустрінуться на полях сесії Генасамблеї ООН і тому їх спілкування буде носити рамковий характер. Проте, президенти обговорять важливі стратегічні питання.

Безумовно, головними темами для обговорення повинні стати питання миротворчої місії на Донбасі, надання Україні летального озброєння, а також, ймовірно, питання економічних взаємин двох держав, передає «Народна Правда».

Loading...

На думку співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайла Пашкова, Трамп і Порошенко будуть обговорювати ключові стратегічні проблеми. А акцент буде зроблений на ситуації в східній Україні, зокрема введення миротворців в українському варіанті, і буде дана оцінка російських пропозицій. Президент Порошенко повинен викласти чітку позицію Трампу з цього питання.

Що стосується питання про надання летального озброєння, то, як відомо, американський Сенат прийняв оборонний бюджет, і в тому числі 500 млн. доларів на підтримку сфери оборони України. Як зазначив для «Обозревателя» політолог Володимир Фесенко, бюджет не конкретизує можливість виділення летального озброєння, але такий варіант допускається, а остаточно з цим має визначитися Дональд Трамп.

Як уточнює Пашков, мова йде про оборонне озброєння: системи електронної розвідки, протитанкові комплекси та інше. Тому прямих загроз для Росії цією зброєю не завдати, така зброя буде застосовуватися не для наступу, а в оборонних цілях. Експерт також зазначив, що рішення по зброї для України залишається дійсно за Трампом, але зустріч з Порошенком може на це рішення вплинути.

Джерело: Народна Правда