Шість правил швидкого відновлення після перенесеного інсульту

Шість правил швидкого відновлення після перенесеного інсульту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Швидке відновлення після інсульту дуже важливіше, адже при цьому захворюванні постраждав мозок. Саме той орган, від якого залежить злагоджена робота усіх систем організму без винятку.

Неповна або повільна реабілітація головного мозку і судинної системи може призвести до погіршення пам’яті, концентрації уваги і розумових здібностей, а також стійкого безсоння, пише Народна Правда з посиланням на Сегодня.

Після інсульту життєво важливо вчасно і в повному обсязі приймати призначені лікарем медикаменти, у жодному разі не ігнорувати його рекомендації по режиму та проходити відповідні фізпроцедури.

Але якщо допомагати собі оговтатись ще й вдома, ззначає Ірина Бартош, невропатолог, рефлексотерапевт, співавтор методики лікування вегетативних розладів, то процес повного одужання має прискоритися.

МНІТЬ КАШТАНИ І ХОДІТЬ ПО ГОРОХУ

Мніть в руках каштани в шкірці при кожній нагоді. Ці колючі плоди протонізують центральну нервову систему, оскільки її проекція знаходиться на долонях. Крім того, дрібна моторика безпосередньо пов’язана з функціями головного мозку. А тому перебирання каштанів простимулює їх.

Також біологічно активних точок повно на ступнях. Насипте в деко гальку, гречку, квасолю або горох і частіше топчіться по імпровізованому масажному килимку. Це також промасажує організм, зокрема судинну і центральну нервову систему.

ВІДПОЧИВАЙТЕ НА ПОДУШЦІ ТОВЩИНОЮ З ПЛЕЧЕ

Товщина подушки повинна бути дорівнювати відстані від основи шиї до початку плечового суглоба плюс один сантиметр. Такий розмір подушки забезпечить безперешкодне кровопостачання мозку.

При цьому не кладіть руки під голову, розставивши лікті. Не можна також закидати руки вгору на подушку. Не підійде вам і поза на животі і на боці (на передпліччі): так пережимається артеріальна і грудино-ключично-соскоподібного магістраль, що погіршує кровопостачання в районі шиї. Вам спати варто або на спині, або на боці, але так, щоб руки знаходилися нижче плечей.

ПРУЖИНЬТЕ НОГАМИ НА СХОДИНКАХ

Ставайте на сходинку не повністю, а так, щоб п’яти звисали. Кілька хвилин пружиньте ногами. Це змусить кров активніше циркулювати по організму, адже литковий м’яз в русі – це помпа, що піднімає кров до серця.
Варіант помпи – встаньте на паличку товщиною близько 5 см в 30 см від стіни і робіть повільні нахили вперед, не згинаючи колін.

ПРОВОДЬТЕ МАСАЖ З ДОПОМОГОЮ ЛЕГО

Підкладання аплікаторів під зону між лопатками (кілька разів протягом дня) покращує провідність від спинного мозку до органів. В якості масажного килимка можна використовувати і дитячий конструктор лего, розсипавши деталі під зазначену зону на спині. Якщо у вас достатньо сил постояти – станьте правим боком до стіни, праву руку підніміть, спершись об стіну. Перебираючи пальцями по стіні, спускайтеся вниз, описуючи півколо і розгортаючи корпус якомога лівіше. За аналогією повторіть вправу лівою рукою.

ПІДКЛАДІТЬ ВАЛИК З РУШНИКА ПІД ШИЮ

А також – під поперек. Лежати на них можна цілодобово. Товщина валиків повинна бути такою, щоб вони повторювали вигини хребта в цих двох зонах. Тоді знизиться спазм в судинній системі в цілому і в судинах шиї зокрема, що поліпшить кровопостачання мозку.
Валик можна зробити зі скручених рушників, а можна набити тканину гречаним лушпинням (продається в інтернет-магазинах) або гречаною крупою. В якості наповнювача також підійде пшоно, манна крупа або пісок. Але важливо наповнити ними валик щільно-щільно.

ПРОТИ ПНЕВМОНІЇ НАДУВАЙТЕ КУЛЬКИ

Ця вправа особливо показана тим, у кого не постраждали лицьові м’язи, але відмовили ноги – при довгому лежанні є ймовірність розвитку пневмонії. Надування кульок – це масаж нижніх дихальних шляхів, що поліпшує кровопостачання легень. Крім того, незалежно від масштабів наслідків інсульту, надування кульок збільшує надходження кисню в організм, що оздоровлює судинну систему. Варіант масажу і кисневої терапії: після глибокого вдиху необхідно затримати дихання якомога довше, а на видиху зробити розтягуючий рух. Елементарна вправа – потягування.

Особливості харчування

ПИЙТЕ ВОДУ І МОРСИ З ЧЕРВОНИХ ЯГІД. Достатня кількість води (близько 1,5 л щодня) зменшує в’язкість крові, допомагаючи серцю її качати, і знижує навантаження на судини. Допомагає цьому і вживання червоних ягід – жмені в день, оскільки вони містять аспіріновмісні речовини, що роблять кров більш текучою, що полегшує роботу судинної системи і попереджає утворення тромбів.

ЇЖТЕ НАСІННЯ ГАРБУЗА, ПЕЧІНКУ І КВАСОЛЮ. А також нерафіновану олію, горох, сочевицю, ячну крупу, фісташки, насіння гарбуза і волоський горіх. Ці продукти багаті вітамінами Е і А, а також селеном. Ці речовини – антиоксиданти, що запобігають злипанню еритроцитів, а як наслідок – утворення тромбів.

ВВЕДІТЬ У РАЦІОН РИБУ З ВЕЛИКОЮ ЛУСКОЮ. Омега-3 і Омега-6 жирні кислоти попереджають тромбоутворення, підтримують здоров’я стінок судин, а також сприяють виведенню токсинів з організму. Найбільший їх вміст в морській рибі. Притому чим більша луска у риби, тим більше вона містить зазначених кислот. А ось м’ясо червоних сортів виключіть до повного одужання.

НАЛЯГАЙТЕ НА ТУШКОВАНІ І ПЕЧЕНІ ОВОЧІ. Токсини руйнівно діють на судини і провокують запалення їх стінок. А термічно оброблені овочі активно адсорбують токсини з організму.

Нагадаємо, лікарі наголошують на важливості регулярного проведення досліджень на виявлення порушення жирового обміну, що є передумовою розвитку багатьох важких хвороб. Оскільки гіперхолестеринемія не проявляється симптоматично, тому аналізи на виявлення такого стану потрібно проводити раз на рік. Це наче техогляд для машини, під час якого виявляють приховані порушення в її роботі.

За станом кровоносної системи людини можна судити про здоров’я його організму в цілому. Стан судин впливає в кінцевому підсумку на загальне самопочуття. У свою чергу на стан впливає декілька чинників, і цей вплив можна послабити ефективними способами.

Нагадаємо, в результаті проведеного наукового дослідження встановлено, що при регулярному вживанні соку граната організм отримує захист від стресів і підвищує його працездатність. Вчені запевняють, що сік граната може допомогти і в боротьбі з раком, перешкоджати процесу старіння, в соку міститься багато антиоксидантів. Гранатовий сік корисний для людей з анемією, а відвар з шкірки і плівкових перегородок здатний допомогти при опіках, шлункових розладах.

Нагадаємо також, що все населення Землі важить близько 287 мільйонів тонн. При цьому 15 тонн припадають на огрядних людей, а 3,5 тонни – на схильних до повноти. В основу дослідження лягли дані ВООЗ.

Окрім того ми писали, що ані дані про фізичну активність людей з усього світу підтвердили високі показники для України. Американські вчені зібрали дані для складання рейтингу найактивніших і найбільш ледачих країн. Це дозволить виявити глобальні закономірності в поширенні епідемії ожиріння, щоб виробити шляхи вирішення цієї проблеми.

Разом з тим ми повідомляли, що фахівцями WebMD (найбільший американський портал по темі охорони здоров’я та одночасно спільноти лікарів) були зібрані кілька симптомів, які пов’язані з онкологією. Людина може не здогадуватися, що чимось хворіє, але організм кожен раз подає їй різні сигнали.

Джерело: Народна Правда