ТОП-10 причин постійного бажання попоїсти

ТОП-10 причин постійного бажання попоїсти
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У постійного бажання поїсти може бути маса різноманітних причин і деякі з них часом найнесподіваніші. «Народна Правда» називає найпоширеніші.

Серед найбільш поширених причин постійного бажання поїсти – стреси. На них йде гормональна реакція організму. При стресі адреналін викидається в кров, і голод притупляється. Але нерідко стрес супроводжується збільшенням кортизолу, який підсилює голод і людині хочеться щось жувати. При появі поганого настрою не варто його заїдати. Потрібно знайти собі якесь заняття, яке відверне від проблем і думок про їжу.

Нерідко люди плутають апетит зі спрагою. Щоб перевірити чи так це, варто попити води. Якщо через кілька хвилин піде почуття голоду, то значить, організм наситився вологою, а якщо почуття голоду не покидає, то саме час перекусити, тільки без переїдання.

Голод може прийти при зниженні рівня цукру в крові. Якщо людина вважає за краще перекусити солодким, то в кров надходить інсулін, щоб переробити глюкозу. А якщо до того ж потрапляє їжа, яка насичена вуглеводами, інсуліну виділяється надмірно багато. Тоді рівень цукру падає, а відчуття голоду повертається.

Діабет належить до поширених захворювань і пов’язане воно як раз з інсуліном. Якщо інсулін не справляється зі своїми функціями. У таких випадках організм постійно подає ознаки спраги і слабкості.

Організм збільшує запити в їжі при настанні вагітності. Тому якщо є приводи допустити вагітність, то варто пройти тести і відвідати гінеколога.

Для організму людини шкідливо споживання їжі з великою швидкістю. Є слід не поспішаючи, витрачаючи на це не менше 15-20 хвилин. За цей час організм може усвідомити, наскільки вгамовується почуття голоду.

Красиві картинки з їжею здатні спровокувати організм на бажання поїсти. Якщо така залежність спостерігається, то потрібно уникати ситуацій і місць де можна зіткнутися з зображеннями спокусливих страв.

Неправильна їжа також приносить непотрібну реакцію організму на бажання поїсти. Наприклад, картоплю можна відварити, а можна посмажити у фритюрі, і тоді гарантовано організму захочеться з’їсти побільше.

Зростання апетиту може супроводжувати прийом деяких видів ліків. У таких випадках варто порадитися з лікарем, а не відмовлятися від прийому лікарських препаратів.

Недолік сну приводить до того, що в організмі порушується баланс гормонів. Це прямий шлях до бажання більше поїсти, причому швидше за важку жирну їжу.

Джерело: Народна Правда