Яку небезпеку несе використання контактних лінз

Яку небезпеку несе використання контактних лінз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

За висновками експертів австралійського Центру з контролю і профілактики захворювань, використання контактних лінз становить небезпеку для зору. Це викликано тим, що у тих, хто носить лінзи, нерідко з’являється мікроскопічний паразит Acanthamoeba.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сьогодні.

Як повідомили лікарі, паразит може бути присутнім у рідині для контактних лінз, а звідти на лінзах він легко може потрапити до очей.

Основною небезпекою для зору є те, що потрапляючи в око, Acanthamoeba завдає шкоди рогівці, що призводить до болю, почервоніння і помутніння в очах. Крім того, заражена людина має неприємне відчуття, ніби всередині її очей щось повзає.

Крім того, паразит, в разі відсутності діагностування та вчасного лікування може призвести до найгірших наслідків – цілковитої втрати зору.

Нагадаємо, МОЗ внесло зміни до реєстру лікарських препаратів, вартість яких може бути відшкодована державою. Відомство надало інформацію учасникам програми «Доступні ліки» про внесені зміни.

Нагадаємо, лікарі наголошують на важливості регулярного проведення досліджень на виявлення порушення жирового обміну, що є передумовою розвитку багатьох важких хвороб. Оскільки гіперхолестеринемія не проявляється симптоматично, тому аналізи на виявлення такого стану потрібно проводити раз на рік. Це наче техогляд для машини, під час якого виявляють приховані порушення в її роботі.

За станом кровоносної системи людини можна судити про здоров’я його організму в цілому. Стан судин впливає в кінцевому підсумку на загальне самопочуття. У свою чергу на стан впливає декілька чинників, і цей вплив можна послабити ефективними способами.

Джерело: Народна Правда