Відміна роумінгу з ЄС: до чого готуватися українцям

Відміна роумінгу з ЄС: до чого готуватися українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Європарламент заявив про готовність скасування плати за роумінг із Україною, Грузією та Молдовою. Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) повідомила про те, що в Україні готові до скасування роумінгу до 2020 року.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сьогодні.

Loading...

Скасування плати за роумінг призведе до недоотримування українськими операторами до 1 мільярда гривень щорічно. Крім того, це означатиме втрату єдиного джерела валютних доходів – оплати від європейських партнерів. Це критично з огляду на те, що валюта необхідна для розвитку мережі та купівлі обладнання та програмного забезпечення.

Це може зумовити зростання тарифів всередені країни. Тягар “безроумінгу” покладуть на плечі українців.

Наразі відомо про згоду із ініціативою Європарламенту двох операторів України – “3Mob” і Vodafone. Яку позицію займатиме решта наразі не повідомляється.

На думку Максима Савченка, радника з регуляторних питань “Київстар”, скасування роумінгу з ЄС – справа не одного року.

Нагадаємо, через те, що незабаром може бути скасований роумінг із країнами Євросоюзу, компания «Київстар» збирається підняти тарифи на мобільний зв’язок. При цьому йдеться про зростання вартості комунікаційних послуг саме всередині країни.

Нагадаємо також, Україна і Ізраїль приступлять до переговорів про скасування взаємного роумінгу. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу з міністром з питань охорони навколишнього середовища, у справах Єрусалима і спадщини Ізраїлю Зєевом Елькіним.

У червні президент України Петро Порошенко заявив про початок переговорів з керівництвом і лідерами країн-членів ЄС про скасування плати за роумінг для українців, які подорожують по Європі. Роумінг можуть скасувати вже до 2019-2020 років.

В ЄС вирішили скасувати плату за роумінг в рамках країн договору.

Джерело: Народна Правда
загрузка...