Переходимо на чай: в Україні різко подорожчала кава

Переходимо на чай: в Україні різко подорожчала кава
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Згідно із підрахунками експертів, чашка кави в Україні протягом останніх двох років додала в ціні 25-30%. Цінові дослідження було проведено у п’яти українських містах. Лідером за вартістю кави прогнозовано виявився Київ.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на siteua.

Loading...

Дослідження показали, що ціна чашки кави минулого року за чашку еспрессо треба було віддати від 14 до 18 гривень. Разом із тим на сьогодні мінімальна ціна порції кави складає 18 гривень.

Латте і американо також зросло в ціні. Минулоріч воно коштувало від 17 до 37 гривень, тоді як цього року – 20 гривень.

Найбільша ціна на чашку кави – в одному зі столичних ресторанів – 50 гривень. Рекордсменом у плані ціни виявилася кава з молочною пінкою за 75 гривень і теж в одному з київських ресторанів.

Нагадаємо, цього року в Україні суттєво здорожчає один із найпопулярніших овочів – картопля. Це пов’язано насамперед із поганим врожаєм. Експерти прогнозують, що ціни на картоплю підвищаться вже до кінця вересня.

Нагадаємо, з початком вересня, як повідомив Держстат, в Україні значно подорожчало сало, свинина, а також вершкове масло. Зокрема, на сало спостерігається величезне коливання цін по регіонах – в Києві його можна придбати за 104 грн за кілограм, а в Тернопільській області лише за 32 грн.

А ось в останню декаду серпня свинина в Україні піднялася в ціні вище за 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років. Згідно із інформацією Держкомстату, наразі кілограм свинини коштує близько 101,4 гривні.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...