Путінських тролів засікли в іспанській Каталонії – El Pais

Путінських тролів засікли в іспанській Каталонії – El Pais
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Інтернет-боти і тролі, які раніше вже працювали в інтересах президента США Дональда Трампа, а також лідера правого «Національного фронту» Марін Ле Пен (Франція) і прихильників Brexit тепер перебралися до Каталонії. Кремль використовує кризу в провінції, щоб посилити тиск на Європу і зміцнити свій вплив.

Про це «Народна правда» передає з посиланням на іспанську газету El Pais, журналісти якої проаналізували мережу творців фейкових новин, включаючи прокремлівські ЗМІ.

Loading...

Наприклад, як йдеться в статті, російське інформагентство RT використовувало свій іспаномовний портал для поширення матеріалів про каталонську кризу. Так, з 28 серпня видання опублікувало 42 статті про кризу в Каталонії з маніпулятивними заголовками, на кшталт «Європейський союз буде поважати незалежність Каталонії, але йому доведеться пройти процес приєднання».

Багато уваги RT приділяє, наприклад, засновнику WikiLeaks Джулліану Ассанжу, які висловлює думки, співзвучні і вигідні Кремлю. Наприклад, ще 12 жовтня було розміщено його пост, згідно з яким «Європа народить нову 7,5-мільйонну країну або громадянську війну», і яку розтиражували 1700 користувачів у Facebook і Twitter. «Ассанж фактично став головним міжнародним агітатором в каталонській кризі, поширюючи думки і напівправду, як ніби вони є реальними», – пише газета, зазначаючи, що Ассанжа тільки у вересні в Twitter згадували 940 тис. разів, з яких більшість повідомлень стосувалися каталонського сепаратизму.

І відбувається це тиражування, пише El Pais, дуже оперативно. Газета наводить як приклад його твіт, в якому він закликав підтримати право Каталонії на самовизначення. Вже за годину повідомлення ретвітнули більше 2 тис. разів, а менш ніж за добу він отримав охоплення у 12 тис.

Компанію в такій інформаційній діяльності, йдеться в статті, склав Ассанжу і колишній аналітик ЦРУ Едвард Сноуден, який зараз переховується в Росії. 21 вересня він написав у Twitter: «Іспанське придушення незручною риторики, політики і зборів в Каталонії є порушенням прав людини». Це повідомлення боти ретвітнули майже 8 тис. разів менше ніж за 24 години.

Крім того, активно поширюється порівняння Каталонії з трагічними подіями на площі Тяньаньмень в 1989 році. У цьому задіяні і RT, і Sputnik, а також зростаюча кількість анонімних профілів у Twitter.

«Остаточним доказом того, що ті, хто мобілізують армію проросійських ботів, вирішили зосередитися на каталонському русі за незалежність, можна побачити в тому, що Каталонія стала з’являтися в списку регулярних тем у соціальних мережах поруч із Сирією, Росією, Україною, Трампом, Гілларі Клінтон і «Ісламською державою», – додала газета.

Нагадаємо, 7 вересня конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії та винесено постанову припинили процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

8 вересня каталонським парламентом прийнято закон про перехідний період, яким, як вважають прихильники боротьби за незалежність регіону, створюється юридична основа для того, щоб автономія вийшла зі складу Іспанії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...