Вчені вперше знайшли мавп-канібалів (фото)

Вчені вперше знайшли мавп-канібалів (фото) Фото: "Primates"
Автор Желізняк Олександр в Новини

Мавпа два тижні носила труп дитинчати, а потім з’їла його.

Про це повідомляє “Народна правда” з посиланням на Сьогодні.

Loading...

Самка тонкского макака два тижні носила з собою муміфікований труп свого дитинчати, а потім з’їла його. Це перший помічений дослідниками випадок канібалізму у цього виду. Таку поведінку можна розглядати як нормальну, хоча і рідкісну особливість поведінки макак, вважають приматологи. Цей випадок дослідники описали в журналі Primates.

Відомо, що самки приматів іноді якийсь час носять померлих дитинчат із собою. Причина цього невідома – можливо, вони не в силах розлучитися з малюком, а, може, просто не розуміють, що він мертвий. Однак випадок, коли самка тонкского макака поїдає своє муміфіковане дитинча, був зафіксований вперше.

Мавпа Евалін народила дитинча в заповіднику Абатіно в Італії. Коли малюкові було всього чотири дні, він помер. Наступні два дні самка здавалася невтішною, вона раз у раз дивилася на своє відображення в пластикових дверях огорожі і кричала на нього.

Потім вона перемкнула увагу на труп дитинчати. Евалін носила його з собою і доглядала за ним, приділяючи особливу увагу голові і мордочці.

“Після поступового осушення протягом першого тижня труп повністю муміфікувався на восьмий день, – пишуть дослідники. – Протягом другого тижня Евалін продовжувала носити труп із собою і доглядати за ним, хоча до того моменту з черепа злізли шкіра і плоть. Вона переносила труп в одній руці або в роті і поспішала його підібрати, якщо він падав”.

Інші макаки не звертали на Евалін особливої уваги і не намагалися щось зробити з трупом. На 19-й день дослідники вперше побачили, як вона поїдає невеликі шматочки трупа, а на 22-й день останки дитинчати розпалися на частини, але Евалін весь час носила з собою частину трупа в роті або руці. До 25-го дня вона обгризла його до кісток.

Раніше вчені вже спостерігали, як поїдають своїх померлих дитинчат бабуїни, орангутанги, бонобо, японські макаки і макаки-резуси.

Нагадаємо, журналісти показали, як виглядає квартира канібалів Бакшаєвих, яких було затримано нещодавно в Краснодарі (Росія).

Раніше ми повідомляли, що в Росії затримали родину канібалів, яка 18 років викрадала людей.  Нелюди з 1999 року викрадали, вбивали і по частинах з’їдали своїх жертв.

Вчені вперше знайшли мавп-канібалів (фото)

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...