СНІД в Україні: у МОЗ назвали вражаючу цифру інфікованих

СНІД в Україні: у МОЗ назвали вражаючу цифру інфікованих
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Виконуюча обов’язки  міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що лише  88% ВІЛ-інфікованих українців отримують антиретровірусну терапію. Про це повідомляє “Народна правда” з посиланням на  УНН.

Супрун повідомила, що в Україні зареєстровано близько 136 тисяч ВІЛ-інфікованих, з яких  41 тисяча  – хворі на СНІД.

Також вона зазначила, що лише 88% ВІЛ-інфікованих пацієнтів отримують антиретровірусну терапію.

“Для майже половини таких пацієнтів проводиться лікування за кошти державного бюджету, інші отримують допомогу від іноземних партнерів”, – заявила Супрун і додала, що джерелом допомоги для ВІЛ-інфікованих українців є програма уряду США по допомозі таким пацієнтам.

Нагадаємо,  60% ув’язнених, які утримуються в українських закладах позбавлення волі, хворіють на гепатит С, 20% – живуть з ВІЛ. Також зафіксована сумна статистика, що  75% нових випадків захворювання на туберкульоз фіксуються  саме у в’язницях.

Нагадаємо, вчені знайшли  спосіб боротьби із ВІЛ. Американські вчені розробили антитіла, які вбивають до 99% штамів ВІЛ і здатні знищити інфекцію на ранній стадії.

Також раніше в МОЗі розповіли, як втілюватимуть в життя медичну реформу. Чиновники наголосили, що при створенні Національної служби здоров’я передбачено, що вона буде мати обмежені функції, у неї не буде доступу до бюджету.

До слова, в поточному і наступному році в Києві  очікують нових штамів грипу типу А.  Один з них, який отрима назву «Мічиган», є дуже небезпечним.

Джерело: Народна Правда