США і Росія вирішили разом заселити Місяць

США і Росія вирішили разом заселити Місяць Фото: "syfy.com"
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Вашингтон і Москва спільно працюватимуть над проектом зі створення першої космічної станції на Місяці. Його реалізація проходитиме під керівництвом Національного аерокосмічного агентства США (NASA).

Станція на супутнику Землі стане частиною довгострокового проекту з відправлення людей на Марс, передає «Народна правда» з посиланням на Sky News.

NASA ще на початку року заявляло, що вивчає програму Deep Space Gateway. Це багатоетапний проект з освоєння Сонячної системи.

В агентстві також говорили, що в рамках проекту планується будівництво космічного корабля на місячній орбіті, який відкриє «ворота в глибокий простір і на місячну поверхню».

Російське космічне агентство Роскосмос про підписання відповідної угоди оголосило на астронавтичному конгресі в Аделаїді.

«Партнери мають намір розвивати міжнародні технічні стандарти, які будуть використовуватися пізніше, зокрема, для створення космічної станції на місячній орбіті», – йдеться в заяві Роскомосу.

У відомстві підтвердили, що американці і росіяни співпрацюватимуть у створенні систем, необхідних для організації наукових місій на місячній орбіті і на поверхні Місяця.

«Роскосмос і NASA вже домовилися про стандарти для стикувального вузла майбутньої станції. З огляду на великий досвід країни в розробці док-станцій, майбутні елементи станції будуть створені з використанням російських проектів», – додали в Роскомосі.

За планами, основні роботи стартують вже в середині 2020-х років. І варто зазначити, що дослідження космосу є однією з небагатьох сфер, яких не торкнулася політична напруженість між країнами. Адже в іншому, агресія Кремля в Україні, війна в Сирії, втручання в американські вибори, відносини Вашингтона і Москви, як казав той же держсекретар Рекс Тіллерсон, такі ж, якщо не гірші, ніж за часів холодної війни.

Нагадаємо, з початку 2014 року Сполучені Штати витратили на підготовку українських військових і передали Україні матеріально-технічної допомоги на понад 600 мільйонів доларів. Крім того, в посольстві зазначили, що згідно з документом, кошторис допомоги Україні по лінії Держдепартаменту США, Агентства США з міжнародного розвитку та інших установ визначена в сумі 421 млн. доларів, що перевищує асигнування, закладені на 2017 рік.

США вирішили в 2018 році збільшити допомогу для України на оборонні цілі в сумі 421 мільйонів доларів в рамках програми «Міжнародне військове фінансування». Про це повідомило українське посольство в США.

Джерело: Народна Правда