Відомо, що тварини і людина бачать інакше. Деякі факти наводилися раніше, але все одно нам не можна було побачити світ таким, як бачать його акула або каракатиця.
Сучасна наука ж надає можливість ліквідувати цю прогалину в знаннях, передає «Народна правда» з посиланням на Adme.
- Акула.
Раніше вважалося, що ці стародавні риби дуже погано бачать, однак вчені розвінчали цей міф, заявивши, що акули бачать або в слабкому сірому, або зеленому світлі, при цьому навколишні об’єкти – гранично контрастні і чіткі.

- Змії.
Вони бачать тепло, і це давно відомо. Така особливість, яку не зустрінеш у інших видів, дозволяє знайти здобич або помітити загрозу навіть у темряві.

- Собаки.
У друга людини проблеми з червоним і зеленим – собаки їх не розрізняють, і не бачать також різниці між ними і жовтим з помаранчевим. Бувають випадки, коли собаки покірно чекають на зебрі і переходять дорогу на зелений, але його вони не бачать, вони орієнтуються на яскравість світлофора і поведінку людей.

- Бджоли.
А ось у бджіл з колірним сприйняттям, у порівнянні з людиною, «перебір». Вони бачать також і в ультрафіолеті, що допомагає з легкістю знайти пилок на квітах.

- Каракатиці.
Це майстри камуфляжу на кшталт хамелеонів, але бачать вони геть погано. Зіниця каракатиці має W-подібну форму і лише один фоторецептор, а отже вони бачать тільки відтінки сірого.

- Горобці
Маленькі сусіди людини не розрізняють синій колір і бояться блискучих і виблискуючих смужок.

- Орли.
«Високо сидиш далеко дивишся» – це про них. Орли бачать жертв з декількох кілометрів, а якщо допоможуть рухом голови, то подвоять цю відстань. При цьому хижий птах може детально вивчити територію площею 13 кв. км.
- Сови.
Ще одні хижаки – сови – славляться не тільки гнучкістю шиї, а й нічним зором. Насправді вони бачать у три рази краще, ніж людина, оскільки у них не очні яблука, а свого роду «очні трубки».

- Коти в темряві.
Вони сплять по 18 годин на добу і вважають за краще проявляти активність вночі. Тому із зором у цей час у котів все прекрасно. У тварин в очах у 6-8 разів більше клітин паличок, більш чутливих до слабкого освітлення.

- Коти і світ.
Що стосується кольорів, то спектр доволі різноманітний: блакитний, сірий, зелений. Труднощі з фіолетовим і жовтим, а ось інші вони не розрізняють. І при цьому картинка більш розмита, ніж у людини.

Нагадаємо, медсестра з Канади під час подорожі зняла на камеру дивовижну поведінку ведмедя, який з царським спокоєм сидів на дивані перед телевізором.
Ми також публіковали добірку моторошних фото, після перегляду яких ще тиждень не захочеться виходити на вулицю. Мама-сороконіжка, яка захищає своїх дітей, і оси, які влаштували гніздо навколо старої ляльки — не найприємніші речі, створені природою.