Сонце завдало Марсу потужного удару

Сонце завдало Марсу потужного удару
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Американські астронавти з Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) зафіксували на Марсі найпотужніше сяйво, що виявилося в 25 разів яскравішим за будь-яке з коли-небудь зафіксованих.

Про це повідомляється на сайті NASA, передає “Народна правда“.

Loading...

Вчені відзначають, що причиною настільки потужного спалаху стала сонячна буря, яка відбулася 11 вересня. Вона викинула в космос величезну кількість плазми.

Фотографії сяйва були отримані завдяки ультрафіолетовому спектографу зображень на орбітальному апараті NASA MAVEN.

Як відзначили астрофізики в Університеті Колорадо, під впливом сонячної бурі на атмосферу Марса відбуваються сяйва, які освітлюють всю планету в ультрафіолетовому світлі. Сяйво може огорнути Червону планету повністю, оскільки у неї немає такого сильного магнітного поля, як на Землі.

Нагадаємо, раніше астрономи зробили дивовижне відкриття про сонячне ядро. Вони змогли дуже точно виміряти швидкість обертання сонячного ядра, з’ясувавши, що вона відрізняється від швидкості обертання поверхні світила.

Раніше вчені отримали перші фотографії старої зірки, яка за виглядом нагадує космічне «вогняне око».  За допомогою телескопа ALMA астрономам вдалося розглянути, як зараз виглядає вогненний гігант, що знаходиться в стадії активного старіння.

Раніше астрономам за допомогою телескопа Габбл вдалося сфотографувати величезну водневу зірку Кемпбелла в сузір’ї Лебедя. Наразі вона переживає останній етап еволюції.

Джерело: Народна Правда
загрузка...