Сила в правді

Навігація
Головна Новини Українцям показали жовтого супергіганта з космосу (фото)

Українцям показали жовтого супергіганта з космосу (фото)

Українцям показали жовтого супергіганта з космосу (фото) Фото: "codeforpeople.com"
в Новини/Фото/Відео

Вченим за допомогою обсерваторії у Чилі – Дуже Великого телескопа – вдалося отримати знімок жовтого супергіганта. Це зірка V766 Центавра.

Фотографія з’явилася на сайті Європейської південної обсерваторії, передає «Народна правда».

Її вивчили ще кілька років тому завдяки Дуже Великому Телескопу-інтерферометра ESO (VLTI). За словами вчених, жовті супергіганти зустрічаються дуже рідко. При цьому вони можуть похвалитися неймовірними розмірами, масою та світністю.

«Діаметр V766 Cen більш, ніж у 1400 разів перевищує сонячний. Це не тільки найбільша з усіх відомих зірок такого класу, але і одна з десяти найбільших відомих науці зірок», – йдеться в повідомленні.

Водночас, згідно з недавнім дослідженням, цілком ймовірно, що ця зірка лише готується стати жовтим гіпергігантом. Як відзначили астрономи, таким чином зараз V766 Cen є проеволюціонувавшим червоним надгігантом, але стане жовтим дуже скоро, адже втрачає вкрай швидко свою масу.

Що стосується зірки-супутника, то вона менша і холодніша за гіганта. Вчені припускають, що вона є холодним гігантом або надгігантом з радіусом приблизно у 650 разів більше за сонячний.

«Вважається, що наявність близького супутника типово для зірок великих мас, і дуже впливає на їх еволюцію», – додали в обсерваторії.

Українцям показали жовтого супергіганта з космосу (фото)

Нагадаємо, вперше вчені змогли дуже точно виміряти швидкість обертання сонячного ядра, з’ясувавши, що вона відрізняється від швидкості обертання поверхні світила.

Раніше астрономам за допомогою телескопа Габбл вдалося сфотографувати величезну водневу зірку Кемпбелла в сузір’ї Лебедя, яка переживає останній етап еволюції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: