Сієста посеред дня і на один вихідний менше: озвучені зміни до Трудового кодексу

Сієста посеред дня і на один вихідний менше: озвучені зміни до Трудового кодексу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після прийняття нового Трудового кодексу в Україні зникне один “історичний” вихідний і з’явиться законна сієста посеред робочого дня.
Також в проекті кодексу з’явилися пільги для військових і переселенців, а також для молодих батьків, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на fromua.news.

Відзначимо, що більшість нардепів зазначає, що новий Трудовий кодекс буде прийнято без проблем, оскільки його пункти і положення не є предметом дискусії або суперечки.

Loading...

Примітно, що одне з найцікавіших нововведень в Кодексі, це можливість татусям отримати два тижні законної відпустки відразу після народження малюка.

Також згідно з проектом кодексу, відпустка для українців має збільшиться з 24 до 28 днів. Разом з тим з червоних днів календаря зникне 2 травня, і відпочивати українці будуть тільки першого числа.

Зате в проекті присутня сієста – тим, хто працює на спеці або в жарких приміщеннях дозволять додаткові перерви.

«Зараз прописані правила тільки для роботи під час морозів. А ось щодо спеки – такого немає, хіба що працівникам гарячих цехів наказано видавати солону воду для відновлення балансу в організмі. А для працівників в інших галузях в спекотну погоду нічого немає», – коментують ТК в профспілках.

Нагадаємо, в Україні очікується підвищення соціальних стандартів. Це також стосується пенсій, які уряд з 1 жовтня має намір підвищити 5 мільйонам 600 тисячам українців.

Нагадаємо також, міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що очікує українців, які не заробили на пенсію. Такі громадяни можуть отримати спеціальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму з Держбюджету.

Додамо, раніше Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік.  У ньому було закладено підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Так, мінімальна зарплата складе 3723 грн з 1 січня 2018 роки (зростання на 523 грн, на сьогодні мінімалка становить 3200 грн).

Джерело: Народна Правда