Вибухи в Калинівці: експертиза прийшла до несподіваного висновку

Вибухи в Калинівці: експертиза прийшла до несподіваного висновку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Підрив бетонного бункера з боєприпасами для реактивної системи залпового вогню «Ураган» на арсеналі Міністерства оборони в селі Калинівці Вінницької області, який стався 26 вересня, не міг бути ініційований ззовні. Таку заяву зробив на засіданні комітету Верховної Ради глава експертної групи, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз  Олександр Рувін.

Про це пише “Народна правда” з посиланням на “Українські новини“.

Loading...

Як заявив очільник КНДІСЕ, проведена експертиза встановила 2 вогнища загоряння на території складу – на місці зберігання боєприпасів для гаубиць «Тюльпан» і РСЗВ «Ураган». При цьому снаряди для «Урагану» зберігалися в добре укріпленому бетонному бункері.

Рувін заявив, що підрив арсеналу ззовні виключений, додавши, що охорона арсеналу в Калинівці була недостатньою.

«Якщо порівняти, то охорона арсеналу в Балаклії – це« мерседес », а охорона в Калинівці – «горбатий запорожець», – підкреслив екперт.

З його слів, в ніч пожежі зенітників не було на бойовому посту і тому не забезпечувалася охорона з повітря.

Нагадаємо, в Калинівці, що за 20 км від Вінниці, сталася масштабна пожежа на складах боєприпасів, що спричинила вибухи. На складах із боєприпасами гасять пожежу 700 ліквідаторів, перекрито шляхи.

Радник міністра внітрішніх справ Зорян Шкіряк назвав вибухи, що сталися на військових складах у Калинівці Вінницької області, ворожою російською диверсією, здійсненою за прямим наказом Путіна.

Також  відомий журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook, що ці склади були атаковані. При цьому він підкреслив, що після Балаклеї арсенал у Калинівці є найбільшим складом ЗСУ. І також закликав владу нарешті вирішити проблему з розміщенням боєприпасів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...