Медики пояснили, чому у людини “смикається” око

Медики пояснили, чому у людини “смикається” око
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Періодичне скорочення кругового м’яза ока в медицині відоме як міокімія віка. Таке явище має досить поширений характер і не завжди його можна зупинити зусиллям волі.

Незвичайна поведінка очей часто з’являється перед важливою подією. Це нормальна реакція організму на стрес. У такі моменти в організмі зростає рівень кортизолу та адреналіну, і тому м’язи очей стають більш чутливими, ніж зазвичай, передає «Народна Правда».

Loading...

Нервова система людини при послабленні організму працює на межі, і побічним ефектом такої ситуації може бути мимоволі сіпається повіку. Якщо скоротити час роботи за комп’ютером і висипатися, то симптом може пройти самостійно через кілька днів.

Ще однією причиною може бути надлишок кофеїну в організмі. Це викликає гіперактивність нервів і м’язів навколо очей, а далі – сіпання століття. Так буває не у всіх людей, але якщо очі відчувають дискомфорт після кави або шоколаду, то краще переглянути свій раціон.

Причиною тіка може бути кон’юнктивіт або блефарит. Бактерії викликають запалення, і як наслідок – спазм м’язів. При алергії однією з найпоширеніших реакцій є сіпання ока, а разом з тим – набряклість і свербіж навколо нього.

Наслідком поразки рогівки, запальних захворювань очей, кон’юнктива, неправильного росту вій може стати зниження зору, виділення і почервоніння очей, біль, світлобоязнь. У таких випадках рекомендується візит до офтальмолога.

Раніше повідомлялося, яку небезпеку несе організму людини використання контактних лінз.

Також можна дізнатися про відмінності в тому, як бачать світ люди і тварини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...