Українців попередили про радіацію у повітрі

Українців попередили про радіацію у повітрі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вчені зафіксували у повітрі України та країн ЄС  підвищення радіоізотопу рутенію-106.

Loading...

Про це пише “Народна Правда” з посилання на повідомлення Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки.

«Останні кілька днів в повітрі вимірювальними комплексами АЕС України АСКРО (автоматична система контролю радіаційної обстановки), українського гідрометеорологічного центру та спеціалізованими підрозділами радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії, Франції було зареєстровано радіоізотоп Рутенію «Рутеній-106» у вигляді аерозолю», — йдеться у повідомленні.

Таким чином, у Києві концентрація елементу становить 1-2,2 мБк/м3, водночас допустима концентрація ізотопу складає 500 мБк/м3.

«Концентрація Рутенію-106 в Києві суттєво нижча допустимого рівня, хоча за нормальних умов цього ізотопу не було би зафіксовано взагалі. За оцінками, зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня», — наголосили фахівці.

Ця подія не пов’язана із роботою АЕС України, – запевняют вчені. Оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС були би зареєстровані, в першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не зафіксовано.

Нагадаємо, Рутеній-106 використовують в медичній галузі для лікування онкологічних захворювань очей. Також цей ізотоп застосовують як еталонне джерело при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників.

У серпні повідомлялося що під Кропивницьким зафіксовано підвищену радіацію. 

Так, біля Кропивницького встановлено незначне підвищення рівня радіації. Фахівці стверджують, що імовірною причиною цього може бути розгерметизація сховища радіоактивних відходів.

Фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки зафіксували незначне підвищення радіаційного фону неподалік Кропивницького, повідомляє Народна Правда з посиланням на прес-службу ДНТЦ ЯРБ.

Нагадаємо, цього літа в Чорнобилі відкрився готель з видом на ядерний реактор.

Джерело: Народна Правда
загрузка...