Вчені побачили загадкову активність на Сонці: висновки шокують

Вчені побачили загадкову активність на Сонці: висновки шокують
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Вереснева активність сонця змусила вчених знову говорити про необхідність захисту Землі від сонячних випромінювань.

Кілька днів у вересні на Сонце палахкотіли спалахи, які доходили до рентгенівського класу X9. Такі аномальні події нагадали громадськості про роботу фахівців NASA і американської академії наук, опублікованій в 2012 році, в якій говорилося про потужний сонячному катаклізм з жахливими наслідками для нашої цивілізації, передає «Народна Правда».

Loading...

Дослідники стверджують, що надпотужні спалахи на Сонці відбувалися і раніше, проте в найближчі 150 років на світилі може статися катаклізм, який людська цивілізація не переживе.

Восени 1859 року на Землю обрушилася спалах, що отримала назву «каррінгтоновское подія». Її описав англійський астроном Річард Каррінгтон. На думку сучасних фахівців, цей спалах за потужністю в 10 разів перевершувала вересневі події 2017 року. «Каррінгтоновское подія» порушило роботу телеграфних апаратів, вони били струмом телеграфістів, сипали іскрами і підпалювали папір. Наслідки від такого спалаху в сучасних умовах викличуть хаос з припиненням роботи електричних мереж по всій планеті, а значить настане тьма, засоби комунікації будуть недоступні.

Нещодавно дослідники з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру Аві Лоеб і Манасві Лінгам опублікували роботу, в якій закликали готуватися до наслідків нової надпотужної сонячного спалаху. За словами вчених, збиток від неї складе приблизно 20 трлн. доларів і буде порівнянний з ВВП США. Людство може не відновитися після такого удару, тому дослідники закликають готуватися до нього вже зараз.

Лоеб і Лінгам запропонували побудувати космічний щит, який захищає Землю від згубного випромінювання з боку Сонця. На цей проект знадобиться не менше 200 млрд. Доларів. Дослідники пропонують розмістити між Сонцем і Землею електромагніт – гігантську котушку мідного дроту, що живиться від сонячних батарей. Вона сформує магнітний кокон, що охоплює Землю і не пропускає до неї найпотужніші викиди від Сонця.

Вчені вважають, що потрібно витратитися зараз, щоб несподівано не опинитися в кам’яному столітті. Адже невідомо, які сюрпризи може піднести Сонце в майбутньому.

Групі японських вчених з університету Нагої вдалося знайти сліди на Землі від сонячного спалаху в 20 разів могутніше «каррінгтоновской». Вона сталася в 775 році нашої ери, а її потужність можна було класифікувати як X2000. З часу катаклізму пройшло багато часу, але це лише підвищує ймовірність його повторення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...