Єдина вітряна станція може забезпечити людство безкоштовним світлом

Єдина вітряна станція може забезпечити людство безкоштовним світлом
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Вітряна станція розміром з півтори Гренландії, встановлена в океані, зможе повністю задовольнити потреби людства в електроенергії. Дослідження було опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Для наземної вітрової енергетики існують певні обмеження: через природні і рукотворні об’єкти, від гір до будинків, на суші створюється тертя, що сповільнює швидкість вітру. Також, коли одні турбіни поглинають частину енергії вітру, до інших він може не дійти, пише Народна Правда з посиланням на УНІАН.

За розрахунками дослідників, станції, встановлені в океані, можуть виробляти як мінімум втричі більше електроенергії. Так, щоб забезпечити електрикою все людство, достатньо було б вітряної електростанції площею 3 млн. кв. км.

Розрахунки поки носять теоретичний характер. Так, не всі вітри однаково сильні в усі пори року, а технології захоплення їхньої енергії в таких масштабах і передачі її на берег поки що не існує.

Нагадаємо, у найближчі роки в Миколаївській області з’явиться величезна вітряна електростанція, яку планує побудувати китайська компанія TBEA International Ltd. Потужність електростанції складе 500 МВт.

Також ми писали, що в Об’єднаних Арабських Еміратах створили унікальну енергозберігаючу лампочку, яка спалахує, якщо її просто взяти до рота або поставити в чашку з водою.

Окрім того, нагадаємо, останні дослідження показали, що стародавні єгипетські піраміди мали куди більш важливе призначення, ніж вважалося раніше. Судячи з їх конструкції і матеріалу, з якого вони були виготовлені, піраміди представляли собою стародавні електростанції.

Джерело: Народна Правда