10 причин втрати зору, про які ви могли не знати

10 причин втрати зору, про які ви могли не знати
Автор Желізняк Олександр в Новини

Ніхто з нас не хотів би послабити чіткість свого зору або й зовсім позбутися можливості бачити. Однак майже всі ми щодня робимо помилки, через які добровільно шкодимо власним очам.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на AdMe.

Які щоденні звички можуть коштувати нам очного здоров’я? І ось що ми робимо не так:

1. Занадто довго використовуємо косметичний засіб
Офтальмологи рекомендують викидати засоби для макіяжу очей, якими ви користуєтеся довше 3 місяців. Бо на них скупчуються бактерії, які можуть стати причиною очних інфекцій.

2. Їмо багато мучного
Через таку їжі в нашому організмі підвищується рівень інсуліну. Це, на думку вчених, вже в юності призводить до подовження очного яблука і, як наслідок, короткозорості. І хоча дослідники сумніваються, що саме мучна їжа стала причиною збільшення світового відсотка короткозорих людей, проте вплив її на розвиток очей доведено.

3. «Рятуємося» очними краплями
Якщо ви почали користуватися очними краплями з власної ініціативи, значить, часто відчуваєте дискомфорт очей. Однак краплі всього лише знімають неприємні відчуття і почервоніння на кілька хвилин.
Так як цей метод не позбавить вас від реальних проблем, краще до покупки нової пляшечки крапель звернутися до фахівця і не запускати можливе захворювання.

4. П’ємо мало води
Якщо ми випиваємо менше 8 склянок води в день, наш організм починає страждати від обезводнення. Через це не виробляється достатньої кількості сліз, і ми відчуваємо сухість очей.

5. Не користуємося сонцезахисними окулярами взимку
Лікарі попереджають, що ультрафіолет, що відбивається від снігу і льоду, може стати причиною так званої «сніжної сліпоти», симптомами якої є набряки, двоїння в очах і сльозотеча. Тому офтальмологи рекомендують використовувати сонцезахисні окуляри навіть в холодну пору року.

6. Не висипаємося
Очі, які не отримали достатнього часу для відпочинку, можуть «порадувати» вас розфокусуванням зору, темними колами і нервовим тиком.

7. Тримаємо книгу надто близько до очей
Вчені побачили прямий зв’язок між тим, як людина читає, і станом її зору. Дослідники впевнені, що ті, хто не може і дня прожити без книги і при цьому тримає її майже біля самого обличчя, згодом часто страждають на короткозорість.

8. Регулярно тремо очі
Якщо потерти втомлені чи сверблячі очі, можна отримати відчуття полегшення на кілька хвилин. Однак якщо терти очі регулярно, можна домогтися ослаблення і спотворення форми рогівки.

9. Працюємо в стресових умовах
Якщо при роботі за комп’ютером ви відчуваєте біль і сухість очей, можливо, справа зовсім не в моніторі. Вчені дійшли висновку, що такі симптоми переважно відчувають люди, які працюють в емоційно некомфортному середовищі. А ті, кого повністю влаштовують умови праці, на втому очей, як правило, не скаржаться.

10. Забуваємо виймати контактні лінзи
Наша рогівка під час неспання отримує кисень з повітря, а під час сну харчується вологою від сліз. Але присутність контактних лінз протягом повної доби позбавляє рогівку можливості отримувати необхідні речовини і послаблює її.

Нагадаємо, сліпоту можна побороти за допомогою ґенної терапії – за допомогою перепрограмування клітин, чутливих до світла.

Раніше в Сполучених Штатах Америки було схвалено клінічні випробування імплантату, за допомогою якого можна відновити зір, частково чи навіть повністю. Два роки тому цей пристрій вже було успішно випробувано на тваринах.

Джерело: Народна Правда
Теги: